Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 14:21 Bu haber 1540 kez okundu
 
DÖVİZ BEDELLİ ASKERLİK DEĞERLENDİRMEYE ALINDI
BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK, Burdur’da yurtdışı döviz bedelli askerlik uygulamasının Genel Kurmay Başkanlığınca değerlendirmeye alındığını vurguladı.
GÜNDEM Haberi
DÖVİZ BEDELLİ ASKERLİK DEĞERLENDİRMEYE ALINDI

Burdur ekonomisinin yeni bir ivme kazanması için yapılan çalışmalardan biri de yurtdışı döviz bedelli askerlik hizmetinin ildeki askeri kışlada yapılması olmuştu. Burdur’da, yurtdışı döviz bedelli askerliğin yeniden uygulaması için sivil toplum örgütleriyle birlikte ortak imzalı deklarasyon yayınlanmış, ilgili talep Genel Kurmay Başkanlığına, Milli Savunma Bakanlığına ve AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Katip Üyesi Bayram ÖZÇELİK’e gönderilmişti. Burdur AK Parti Milletvekilleri Bayram ÖZÇELİK de talebin takipçisi olacağını belirtmiş; AK Parti Burdur Milletvekili Yasin UĞUR’la birlikte bu talep için etkin çalışmalar ve görüşmelerde bulunup, konuyu Milli Savunma Bakanlığı gündemine taşımıştı.  

TALEP, PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞINA İLETİLDİ 

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Burdur’un bu talebine ilişkin “49888089- 120.01.04-228405” sayılı gelen cevapta, talebin alındığı, incelendiği ve değerlendirilmek üzere Genel Kurmay Başkanlığı Personel Daire Başkanlığına iletildiği bildirildi. Konunun incelenmesinden sonra taraflara gerekli bilgi aktarılacak açıklamasında bulunuldu.    

BAŞKAN YUSUF KEYİK’TEN ÖZEL TEŞEKKÜR

Burdur’un menfaatine olan ve Burdur ekonomisine ivme kazandıracak her bir çalışmanın takipçisi olacaklarını belirten Başkan Yusuf KEYİK: “Bizler Burdur ekonomisinin ivme kazanması, Burdur esnaflarının ticaret hacimlerinin büyümesi ve daha vizyonel hizmetlerin sunulması adına sivil toplum örgütleriyle birlikte ortak bir açıklama yapmıştık. Açıklamamız Milli Savunma Bakanlığı gündeminde yer aldı.

Bu çalışmalarımızın ardından Milli Savunma Bakanlığı Genel Kurmay Başkanlığı Personel Başkanlığından yurtdışı döviz bedelli askerlik hakkında cevap yazısı geldi. Yazıda: Burdur’daki sivil toplum örgütlerinin ortak imzayla isteklerinin değerlendirilmek üzere Personel Daire Başkanlığına iletildiği bildirildi. Personel Daire Başkanlığının yapacağı değerlendirmenin ardından uygun bulunursa Burdur’da yeniden yurt dışı döviz bedelli askerlik hizmeti verilmeye başlanacak. Şahsım ve Yönetim Kurulum adına bu çalışmamızda bizlerden desteğini esirgemeyen başta Milletvekillerimiz Bayram ÖZÇELİK ve Yasin UĞUR olmak üzere; Oda ve tüm sivil toplum örgütlerinin başkanlarına teşekkür ediyorum.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: DÖVİZ, BEDELLİ, ASKERLİK, DEĞERLENDİRMEYE, ALINDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı