Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 12:28 Bu haber 960 kez okundu
 
ENGELLİLER: “YAŞAMIN ÖNEMLİ VANLIKLARIDIR”
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.
YAŞAM Haberi
                 ENGELLİLER: “YAŞAMIN ÖNEMLİ VANLIKLARIDIR”

        Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “Engellilik sadece engellileri ve onların ailelerini ilgilendiren bir sağlık problemi değil, toplumsal yönüyle tüm insanlığı ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir durumdur. Tüm sağlıklı insanların birer engelli adayı olduklarının bilinciyle eğitim yılları, çalışma hayatı ve toplum içerisinde engellerle ilgili her türlü ayrım ortadan kaldırılmalıdır.   

Sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak, engellilerimizi başkalarına gereksinim duymadan yaşamını sürdürebilen, kendine yeten, üretken bireyler olabilmeleri var gücümüzle çalışacağız. Engelli vatandaşlarımızın gereksinimleri doğrultusunda düzenlemelerin yapılması; onların sosyal yaşama katılmalarını olanaklı kılacak ve eksiklik duyumsamadan yaşayabilmelerini sağlayacaktır. . Engelli yurttaşlarımızın toplumun etkin, özel ve değerli üyeleri olduklarını anımsatıyor, yaşamın onların varlıkları ve katılımlarıyla daha da güzelleştiğine yürekten inanıyorum. 

Bu düşüncelerle engelli vatandaşlarımızın önündeki tüm engellerin ortadan kalktığı güzel bir dünya kurabilme ümidiyle, engellilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve engelsiz bir dünya diliyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde tüm engelli vatandaşlarımızı sevgiyle kucaklıyor.” Şeklinde konuştu

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ENGELLİLER:, “YAŞAMIN, ÖNEMLİ, VANLIKLARIDIR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı