Haber Detayı
12 Ocak 2021 - Salı 10:40 Bu haber 438 kez okundu
 
GEN DÜZENLEMESİ
Çin Lideri Xi Jinping, 2 Eylül 2015’te Pekin’de düzenlenen madalya töreninde Onur Muhafızları arasında savaş için daha güçlü hale getirmek için “Gen Düzenlemesi” kullandığını söylüyor
DÜNYA Haberi
                    GEN DÜZENLEMESİ

Çin’in orduyu daha güçlü ve savaş için daha güçlü hale getirmek için “Gen Düzenlemesi” kullandığını söylüyor. Gen Düzenleme, hayatlarımızı çarpıcı biçimde değiştirme potansiyeline sahiptir. Bu güçlü teknolojinin gelecekte insanlığı belirli hastalıklara yatkın hale getiren Gen Mutasyonlarının Düzeltilmesi gibi faydaları olabilir. Ya da kalıtsal hastalıklara neden olan genler üzerinde çalışılabilir. Bu bağlamda, teknolojinin bir dezavantajı vardır ve ödediğiniz fiyat, faydalardan çok daha ağır basabilir.

Genleri düzenlemek, tasarlanmış bebeklerin olasılığını artırır. Ancak bir embriyonun DNA’sındaki bir değişiklik sadece çocuğu değil, aynı zamanda yavrularını da etkiler. Teknoloji kötüye kullanılırsa, daha ölümcül hastalıklar da gerçek olabilir. Ve şimdi dünyanın, Çin Komünist Partisi (KPCh)’nin elindeki teknoloji konusunda endişelenmesi gerekiyor. KPCh, dünyaya hakim olmak istemekte ve Çin Ordusu, muazzam bir şekilde büyümektedir.

Ulusal İstihbarat Direktörü John Ratcliffe, Çin Ordusu’nun, orduyu “Daha güçlü ve daha caydırıcı” hale getirmek için gen düzenlemesini kullandığı konusunda alarm zillerinin çaldığını belirtmektedir. Çin, Halk Kurtuluş Ordusu askeri personeliyle deneyler yapmak ve “Biyolojik olarak geliştirilmiş yeteneklere” sahip askerler oluşturmak için teknolojiyi kullanmaktadır.

Aralık Ayı başlarında Tucker Carlson hakkında konuşan Ratcliffe, KPCh’nin yükselişinin, şikâyet edilecek birşey olmadığını belirtti

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , GEN, DÜZENLEMESİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı