Haber Detayı
15 Şubat 2019 - Cuma 17:06 Bu haber 2471 kez okundu
 
GENÇLER B GÜREŞ GURUP BİRİNCİLİĞİ KARŞILAŞMALARI BAŞLADI
Spor Lisesi Hüsnü Bayer spor salonunda 12 ilden 340 güreşçinin katıldığı 2018-2019 eğitim öğretim okul sporları gençler B gurup birinciliği karşılaşmaları başladı.
SPOR Haberi
            GENÇLER B GÜREŞ GURUP BİRİNCİLİĞİ KARŞILAŞMALARI BAŞLADI

2018-2019 eğitim öğretim okul sporları gençler B gurup birinciliği karşılaşmaları 15- 17 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Müsabakaların açılış seremonisini Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya yaptı. Kemerkaya spor karşılaşmalarının gençler arasında kültür alışverişinin de yanında güçlü irade kazanmalarına neden olmaktadır. Gönül ister ki sporun bütün dallarında spor etkinliklerinin hepsinin ilimizde yapılmasını arzularız. Ancak imkanlarımızın yetersizliği nedeniyle bu imkanların birçoğunu elde edemiyoruz. Gençlerimize müsabakalarda başarılar dilerim.

2018-2019 eğitim öğretim okul sporları gençler B gurup birinciliği karşılaşmaları başladı. Burdur da yapılacak olan güreş müsabakalarının ilk günü Grekoromen güreş stilinde belden yukarısı ile oyun taktik edilir. Ayakla oyun yapılmaz ve rakibin hücumu engellenmez. Kilolarında mindere çıkacak güreşçiler minder hakemi yanında masa da bulunan hakemler tarafından da değerlendirilecektir. Üçüncü günün sonunda dereceye giren güreşçilere ise madalyaları protokol tarafından verilecektir.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , GENÇLER, B, GÜREŞ, GURUP, BİRİNCİLİĞİ, KARŞILAŞMALARI, BAŞLADI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı