Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 15:19 Bu haber 1665 kez okundu
 
GÜNÜN KOŞULLARINA UYGUN KALDIRIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Burdur Belediyesi tarafından yeniden düzenlenmek üzere söküm çalışmaları yapılan Mehmet Akif Ersoy Mahallesinde kaldırım düzenleme çalışmalarına başlandı.
DİĞER Haberi
          GÜNÜN KOŞULLARINA UYGUN KALDIRIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünce yürütülen çevre düzenleme ve yenileme çalışmaları kapsamında, vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik çalışmalara öncelik veriliyor. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki kaldırımlar yenilenmek üzere söküldü ve engelli yönetmeliğine uygun yeni kaldırımların yapımına başlandı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz; “Göreve geldiğimiz günden itibaren ,Burdur’umuzun çehresine yakışmayan farklılıkları ortadan kaldırarak çalışmalarımıza tüm hızıyla devam ediyoruz. Kaldırım çalışmalarımızı bugüne kadar ara vermeden devam ettik. Mehmet Akif Ersoy Mahallemizde de kaldırım çalışmaları ile engelli yönetmeliğine uygun kaldırımları vatandaşlarımıza kazandıracağız. Yaptığımız kaldırım çalışmalarını, öncelikle engelliler ve yaşlılarımızın can güvenliğini sağlayacak kaldırımları sağlayıp vatandaşımızın taşıt trafiğinin doğrudan içinde olmadan kaldırımda güvenli bir şekilde yürüyebilmesini sağlamaktır. Mahallemizde yapımına başladığımız kaldırım çalışmaları toplamda 4403 m2 olup, Haziran ayında yapımını tamamlamış olacağız. Burdur’umuzu hak ettiği modern bir görünüme kavuşturmak için çalışıyoruz. Mahallede çalışmaların en kısa sürede tamamlanması hedefleniyor” dedi

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , GÜNÜN, KOŞULLARINA, UYGUN, KALDIRIM, ÇALIŞMALARI, BAŞLADI, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı