Haber Detayı
31 Temmuz 2019 - Çarşamba 16:10 Bu haber 2512 kez okundu
 
HACILAR KÖYÜ; HACILAR HÖYÜĞÜ’NE ZİYARET
Burdur Vali’si Hasan Şıldak, Hacılar Höyüğü kazı çalışmalarını yerinde inceleyerek, Kazı Başkanı Prof. Dr. Gülsün Umurtak ve Hacılar Höyüğü Kazısı Onursal Başkanı Prof. Dr. Refik Duru’dan bilgi aldı.
KÜLTÜR Haberi
        HACILAR KÖYÜ; HACILAR HÖYÜĞÜ’NE ZİYARET

Vali Hasan Şıldak, ilk olarak Hacılar Köyünden geçen Burdur-Karamanlı yolundaki ve köy giriş yolundaki çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Hacılar Köyü Spor ve Düğün Salonunda vatandaşlarla bir araya gelen Vali Şıldak, köy halkının isteklerini yerinde dinleyerek, kendisine iletilen talepleri not alarak, çözüme kavuşturulması noktasında ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.

     Hacılar Höyüğü kazı çalışmalarını yerinde inceleyerek, Kazı Başkanı Prof. Dr. Gülsün Umurtak ve Hacılar Höyüğü Kazısı Onursal Başkanı Prof. Dr. Refik Duru’dan bilgi aldı. Hacılar Köyü Spor ve Düğün Salonunda yaptığı konuşmada, “Ziyaretimiz kapsamında siz vatandaşlarımızı yakından tanımak, köyümüzün ihtiyaçlarını ve taleplerini dinlemek için buradayız. Mümkün mertebe bütün köylerimizi ziyaret etmeye çalışıyoruz. Hacılardan Burdur’umuza kadar olan beş köyümüze ziyaret bulunduk. 

Vatandaşlarımızla beraber oturup konuşmak ve sohbet etmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde bilhassa ihtiyaçlarını yakından görüp, yerinde incelemek, köylerinde yaşadıkları sorunlar ve sıkıntılar varsa, elimizdeki imkanlarla giderebilmeyi düşünmekteyiz. Köylerimizde yaşanan hayatı, vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmeye çalışıyoruz. Her zaman gittiğimiz yerlerde de bizi, Burdur’umuzun güler yüzlü insanları sıcak bir şekilde karşılıyorlar. 

Her Salı günü vatandaşlarımızla görüşüyoruz. Gerek muhtarlarımız, gerek vatandaşlarımız, bire bir sıkıntılarını dertlerini bizimle paylaşıyorlar. Mesai arkadaşlarımızla ve bütün kuruluşlarımızla yanınızda olmaya çalışıyoruz. Bizler şanslı olduğumuzu düşünüyoruz. Çünkü bölgemizde yaşayan, bilhassa köylerimizde yaşayan sizin gibi vatandaşlarımız her zaman iletişime açık, devlete karşı ve bizlere karşı anlayışlı ve sıcak olmuştur. Bunu görerek ve bilerek yaptığımız hizmetlerle kaynaşmayı ve dayanışmayı da sağlayarak daha iyiye doğru daha güzele doğru ilerliyoruz” dedi. 


 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , HACILAR, KÖYÜ;, HACILAR, HÖYÜĞÜ’NE, ZİYARET, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı