Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 14:18 Bu haber 2220 kez okundu
 
HALK PAZARI TUHAFİYECİ ESNAFI İÇİN MASKE TEMİN ETTİ
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, halk pazarlarında tezgah açmaya hazırlanan tuhafiyeciler e tıbbi tedbir desteğinde bulundu.
SAĞLIK Haberi
               HALK PAZARI TUHAFİYECİ ESNAFI İÇİN MASKE TEMİN ETTİ

Koronavirüsü Covid-19 tehlikesi süresince vatandaşların sağlığı için alınan tedbirler hafifletilmeye başlandı. Yaklaşan bayram öncesi halk pazarlarında tezgah açmaya hazırlanan tuhafiye esnaflarına yine Başkan Ercengiz’den destek geldi. Terzi ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Osman Yalvaç Başkan Ercengiz’den tuhafiyeci esnafları için tedarik edilecek maskeleri teslim aldı.

Halk pazarlarında tezgahlarını açacak olan tuhafiye esnaflarına maske ve kişisel tedbir desteği veren Başkan Ercengiz, “ Salgınla mücadelemizi başarılı bir şekilde sürdürdük. Daha dikkati olup salgının bitirilmesi adına halkımıza ve esnafımıza tedbir amaçlı her türlü desteği sürdürmeye devam edeceğiz. Yaklaşan bayram öncesi ,tedbirlerin biraz daha rahatlatılması neticesinde semt pazarlarımızda pazarcı esnaflarımızın yanı sıra, tuhafiyeci esnaflarımızın da artık pazarlar da satış yapabileceği bakanlık genelgesi ile bizlere ulaştı. Özellikle Salı günleri halk pazarımız yoğunluk arz eden bir alan. Terzi ve Konfeksiyoncular Odası Başkanımızı davet ederek ,kendilerine maske ihtiyacı konusunda katkı sağladık. Salgının yayılmaması için de tedbirlerimize devam edeceğiz.” dedi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , HALK, PAZARI, TUHAFİYECİ, ESNAFI, İÇİN, MASKE, TEMİN, ETTİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı