Haber Detayı
27 Şubat 2016 - Cumartesi 15:51 Bu haber 2583 kez okundu
 
HİZMETLERİMİZİ KENDİMİZ ÜRETİYORUZ
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, ziyaretlerde bulunmak üzere Burdur’a geldi.
SİYASET Haberi
               HİZMETLERİMİZİ KENDİMİZ ÜRETİYORUZ

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı’na yapılan ziyarette partilere seslenen            Bingöl ve Torun ardından Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i makamında ziyaret etti. Ziyarette CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, CHP Burdur İl Başkanı Barış Ayten, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Gül Oğuzkan Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek ve partililer katıldı.

”BORÇLANARAK DEĞİL KENDİ İMKANIMIZLA HİZMET ÜRETİYORUZ”

 

Ziyaretlerinden dolayı memnun olduğunu belirten Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun’a Burdur Belediye Başkanı olarak son iki yıllık dönemde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Sosyal sorumluluk projelerini öne çıkarıyoruz  Başkan Ercengiz, ‘’Şirketiyle birlikte 54 Milyon Lira borcu olan bir belediye devir aldık. 60 Milyon Lira bütçesi olan bir Belediyeydi. Henüz 2 yılımızı dahi doldurmadık 25 Milyon’a yakın bir borç ödemesi yaptığımız gibi hizmet alımı yerine kendi imkanlarımız ile üretmeyi halkımıza hizmet etme yolunu seçtik. Belediyemizi istediğimiz noktaya henüz getiremesek de iyi bir yolda ilerlediğimizi düşünüyorum.’’ Dedi.

Hizmet satın almaların önüne geçtiklerini ifade eden Başkan Ercengiz, ‘’Kendimiz üretiyoruz. Belediyelerde hizmet satın almak en kolay yolu. Hemen hemen aynı işçi ve müdür kadrolarımızla Burdur Belediyesi’ni daha üretken hale getirdik’’ dedi.

        “ADETA BİZLERİ CEZALANDIRIYORLAR

Burdur Belediyesi’nin örnek çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Ali Orkun Ercengiz karşılarına çıkan en büyük sorunu dile getirdi. Halkın iktidarı olan bizleri muhalif belediye olarak nitelendirip bizleri cezalandırıyorlar. Göreve gelir gelmez İller Bankasına olan borç yapılandırmasını yüzde 50’e çektiler, aksi takdirde kredi kullanmayacağımızı söylediler. Zaten gittiğimde de İller Bankası’na 49 Milyon’u kullanılmış bir kredi borcu vardı.Şuan İller Bankası’nda 2 Milyon 800 Bin’lik asfalt borçlanması yaptık. Bir de 2 Milyon 400 Bin Liralık araç borçlanması yaptık onun dışında şuan bütçemizde 2 yılın sonuna baktığımızda da 8 Milyon Lira mevduatta paramız var’’ dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcıları Tekin Bingöl ve Seyit Torun Başkan Ercengiz’in konuşmalarının ardından sosyal demokrat belediyeciliğinin zorluğuna dikkat çekerek, yapılan çalışmaları takdir ettiklerini ifade ederek, Başkan Ercengiz ve ekibine her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti.

Ziyaretin ardından Başkan Ercengiz, CHP Genel Başkan Yardımcıları Tekin Bingöl ve Seyit Torun’a Hacılar Höyüğü imitasyonu ve alaca dokuma hediye etti.

 

                       ON SEKİZ AYDIR CEVAP BEKLİYORUM

 

Burdur- Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek ise; “ İller Bankası’na borçlanma ile ilgili yazı yazdık ancak 18 aydır müspet menfi bir cevap alamadık. Yetkililerden ise konu hakkında bir cevap bekliyoruz dedi. Bunun üzerine CHP Ordu Milletvekili ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl bunu kendi aramızda yapacağımız parti içi toplantılarda değerlendirelim şeklinde cevaplandırdı.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , HİZMETLERİMİZİ, KENDİMİZ, ÜRETİYORUZ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı