Haber Detayı
27 Mayıs 2019 - Pazartesi 18:07 Bu haber 1142 kez okundu
 
HOŞ GELDİN BABEK PROJE UYGULAMASI ENGELLENDİ
Burdur Belediyesi tarafından uzun yıllardır sürdürülen ‘Hoş geldin Bebek’ Uygulaması, Burdur Sağlık İl Müdürlüğü tarafından veto edildi.
GÜNDEM Haberi
               HOŞ GELDİN BABEK PROJE UYGULAMASI ENGELLENDİ

Başkan Ercengiz’in talimatıyla sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde Burdur Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile uzun yıllardır süren, yeni bebek sahibi olan ailelere destek amaçlı verilen, içerisinde biberon, emzik, bebek bezi, ıslak mendil, şampuan, bebe yağı, pişik önleyici kremi, bir de kız çocuklarına pembe, erkek çocuklarına ise mavi olmak üzere çocuklarımızın üşümemesi için birer tane battaniye bulunan ‘Hoş geldin Bebek’ seti, Burdur Devlet Hastanesi tarafından veto edildi. Burdur Devlet Hastanesiyeni aldıkları karar doğrultusunda, yeni bebeği olan ailelerin isim ve adres bilgilerini vermekten kaçındı.

‘Hoş geldin Bebek’ Uygulamasını durdurmanın vatandaşın aleyhine bir davranış olduğunu vurgulayan Başkan Ercengiz, Burdur Devlet Hastanesinin vermiş olduğu kararı, kamuoyunun yorumuna bıraktı. Başkan Ercengiz, her ne olursa olsun Hoş Geldin Bebek Uygulamasını kendi imkanları ile sürdüreceklerini ifade etti. Başkan Ercengiz, Hoş geldin Bebek Uygulamasından yararlanmak isteyen vatandaşların mahalle muhtarlarına ve Burdur Belediyesine başvurmalarını rica etti.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , HOŞ, GELDİN, BABEK, PROJE, UYGULAMASI, ENGELLENDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı