Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 19:58 Bu haber 2078 kez okundu
 
HÜNERLİ ELLERİN ÜRÜNLERİ DEĞERLENECEK
Burdur Belediyesi tarafından yöresel ürünler kurslarında sertifika alan kadınların, yöresel gıda satışı yaparak, gelir elde etmesi amacıyla Başkan Ercengiz’in öncülüğünde Hünerli Eller Kooperatifi kuruluyor.
DİĞER Haberi
            HÜNERLİ ELLERİN ÜRÜNLERİ DEĞERLENECEK

Yöresel Ürünler Sertifikasına sahip usta kadınlarla Burdur Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda Hünerli Eller Kooperatifini kamuoyuna tanıtan Başkan Ercengiz, “Biz Burdur’da bir ilki başarmak istiyoruz. Biz Burdur’da örgütlü yaşam içerisinde hem bir arada yaşama kültürünü, hem de ekonomik bir getiriyi sağlayabilmenin yolunu, yöntemini kadınlarımızla sağlayabileceğimize inandık. Sizlerde bizi yalnız bırakmadınız. Geçen yıl bir sertifikalandırma programı yapmıştık ve bu program kapsamında, kadınlarımız ürettikleri ürünleri satabilmelerinin önünü açacağımızı söylemiştik. Emeğin değerli kılınabilmesi için, El Sanatları Merkezimiz ve Yukarı Pazar’da vakıftan kiraladığımız dükkânlarla, yerel yönetim olarak üzerimize ne düşüyorsa bir ucundan tuttuk, başladık. Üretimden uzaklaşan ülkemizde, üretime destek verdiğiniz için özellikle siz kadınlarımıza teşekkür ediyoruz. Üretimin içinde yer almak, üretimi ekonomiye döndürmek ve bundan da bir katma değer elde edip hem kendimize, hem kentimize ilerleyen süreçlerde de ülkemize katkılar verebileceğimiz için sizleri tebrik ediyorum” dedi.

YEREL TURİZME DİKKAT ÇEKTİ

Hünerli Eller Kooperatifinde üretilecek yöresel gıdalardan, Burdur’a gelen yerli ve yabancı turistlerin satın alarak faydalanacağını ifade eden Başkan Ercengiz, yerel turizmi işaret etti. Başkan Ercengiz, “Sizler tarhana, erişte, makarna, salça, reçel üretecek, el emeğini değerlendirecek bir takım işler yapacaksınız. Ama bunu zaten Burdur’da herkes bir şekilde bir kanaldan çözüyor. Asıl amaç bunu bir yerlere pazarlayabilmek. Belediye imkânlarının çok zorlandığı günlerde, biz bir El Sanatları Merkezi açtık. Asıl amacımız, orada el emeğinin değerli kılındığı ve Burdur kentinin değerlerinin ortaya çıkarmaktır. Değerlerimizin tanıtımlarının

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , HÜNERLİ, ELLERİN, ÜRÜNLERİ, DEĞERLENECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı