Haber Detayı
29 Şubat 2016 - Pazartesi 14:47 Bu haber 2403 kez okundu
 
JANDARMA’DAN ASAYIŞ OPERASYONU
Burdur İl Jandarma Komutanlığınca, halkımızın huzur ve güvenliği için emniyet ve asayiş hizmetlerine kapsamlı bir şekilde devam edilmektedir.
ASAYİŞ Haberi
                JANDARMA’DAN ASAYIŞ OPERASYONU

Burdur İl Jandarma Komutanlığı’nın güvenlik ve asayiş operasyonları  Burdur Valiliği kanalı ile yaptığı yazılı açıklamada; Yeşilova Salda köyü mülki sınırlarında bulunan umuma açık bir işletmede çok sayıda ruhsatsız silah bulundurulduğu ve bazı olaylarda bu silahların kullanılmış olabileceği bilgilerinin alınması üzerine yapılan operasyon sonunda.

İstihbarat çalışmalar sonucunda, adli makamlardan alınan arama kararına istinaden 27 Şubat 2016 tarihinde, bahse konu umuma açık işletme ve eklentilerinde yapılan aramada işletmede görevli şahıslardan, N.A. isimli şahsa ait (1) adet 7.65 mm. çapında üzerindeki marka ve seri numarası silinmiş ruhsatsız tabanca ile bu tabancaya ait 7.65 mm. çapında (43) adet fişek, A.E. isimli şahsa ait (1) adet Wesson Firearms 357 Magnum CTG marka 9 mm. çapında üzerindeki seri numarası silinmiş ruhsatsız tabanca ile bu tabancaya ait 9 mm. çapında (70) adet fişek, Y.A. isimli şahsa ait (1) adet Magnum marka 12 kalibre ruhsatsız otomatik av tüfeği ve bu tüfeğe ait (4) adet fişek ve E.A. isimli şahsa ait 9 mm. çapında (28) adet tabanca fişeği olmak üzere toplam (3) adet ruhsatsız silah ile muhtelif cinste ve çapta (145) adet fişek ele geçirilmiş, seri numaraları ve markası silinmiş ruhsatsız tabancaların bazı suçlara karışmış olma ihtimaline karşın bu silahlar gerekli kriminal ve balistik incelemenin yapılabilmesi maksadıyla, adli makamların talimatıyla kriminal laboratuvarına gönderilmiş olup, şüpheli (4) şahıs hakkında Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkındaki Kanuna Muhalefet suçundan yasal işlem başlatılmıştır.

 

Burdur İl Jandarma Komutanlığınca, sorumluluk bölgesinde huzur ortamının sağlanması maksadıyla, vatandaşlarımızın ve kamu kurum ve kuruluşlarının da katılımıyla toplum destekli kolluk anlayışı ile emniyet ve asayiş hizmetlerine 24 saat esasına göre aralıksız olarak azim ve kararlılık içerisinde devam edilmektedir.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , JANDARMA’DAN, ASAYIŞ, OPERASYONU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı