Haber Detayı
29 Kasım 2019 - Cuma 20:34 Bu haber 786 kez okundu
 
JANDARMADAN KABLO HIRSIZLARINA SUÇÜSTÜ
Türk Telekom’a ait telefon kablolarını keserek amcaları A.Ö.’nün evinin bahçesinde yaktıkları yönünde istihbarat bilginden yola çıkan jandarma ekipler suçlulara ulaşmıştır.
ASAYİŞ Haberi
            JANDARMADAN KABLO HIRSIZLARINA SUÇÜSTÜ

Burdur İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından kablo hırsızlarının yakalanmasına yönelik yürütülen çalışmada; 26 Kasım 2019 tarihinde Bucak İlçesi Karaot Köyünde ikamet eden A.Ö. ve O.Ö. isimli şahısların belirtilen köyün Köletaşı Mahallesi mevkiinden geçen Türk Telekom’a ait telefon kablolarını keserek amcaları A.Ö.’nün evinin bahçesinde yaktıkları yönünde istihbari bilgi almıştır.

Bunun üzerine adli makamlardan arama kararı alınarak, A.Ö.’nün ev ve eklentileri ile şahıslara ait araçta yapılan aramada, bahçe içerisinde iki farklı noktada kablo yanıkları, bakırdan arındırılmış 100 m çelik tel, araç içerisinde ise kablo kesmede kullandıkları katlanabilir merdiven, falçata, inşaat eldiveni, demir kesme makinesi, keser, matkap, kerpeten, spor ayakkabı, demir makara,  ip ve halat ele geçirilmiştir.

Ele geçirilen malzemelere el konulmuş olup, olay şüphelilerinden amca A.Ö. ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmış, şüpheli A.Ö. ve O.Ö. ise sevk edildikleri Adli Makamlardaki işlemlerinin ardından adli kontrol şartı ile serbest bırakılmışlardır.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , JANDARMADAN, KABLO, HIRSIZLARINA, SUÇÜSTÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı