Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 10:41 Bu haber 1459 kez okundu
 
KADIN KOOPERATİFÇİLİĞİNİ GÜÇLENDİRME EĞİTİMİ.
Kadınların kooperatifler yolu ile ekonomik ve sosyal hayata etkin katılımı konusunda teşvik edilmesi hedeflenmektedir
YAŞAM Haberi
            KADIN KOOPERATİFÇİLİĞİNİ GÜÇLENDİRME EĞİTİMİ.

Kadınların kooperatifleşme yolu ile güçlenmeleri amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı ortaklığında “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi İş Birliği Protokolü” 30 Ekim 2018 tarihinde imzalanmıştır. Bu protokolle kadınların kooperatifler yolu ile ekonomik ve sosyal hayata etkin katılımı konusunda teşvik edilmesi hedeflenmektedir.

Bu hedefler doğrultusunda İlimizde 3 Ocak 2020 tarihinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü koordinasyonunda; STK temsilcilerinin katılımı İlimizde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerinin yönetim kurulu üyeleri, Mahalle Muhtarları ve Kooperatif kurma potansiyeli bulunan kadınlarının katımıyla “Kadın Kooperatifçiliğini Güçlendirme” eğitimi gerçekleştirilmiştir.

Söz konusu eğitimde Hünerli Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Ağlasun El Emekleri, Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Yeşilova Salda, Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Temsilcileri, kooperatiflerinin kuruluş amaçları ve gerçekleştirdikleri faaliyetler konusunda bilgi paylaşımında bulunmuşlardır.    
   
Düzenlenen bu eğitim programı ile Kooperatif kurma konusunda kadınların teşvik edilmesi sağlanmış, bu konuda kadınların bilgi ve farkındalığının arttırılması ile kooperatifçiliğin yaygınlaşması adına önemli bir adım atılmıştır.

 

 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , KADIN, KOOPERATİFÇİLİĞİNİ, GÜÇLENDİRME, EĞİTİMİ.,
Yorumlar
Haber Yazılımı