Haber Detayı
28 Ocak 2019 - Pazartesi 18:24 Bu haber 4769 kez okundu
 
KENT İÇİ AYDINLATMA SUÇ ORANLARINI AZALTIYOR
Burdur Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan kaldırım, refüj ve aydınlatma çalışmaları ile İbrahim Zeki Burdurlu Caddesi güzelleştirildi.
GÜNDEM Haberi
                     KENT İÇİ AYDINLATMA SUÇ ORANLARINI AZALTIYOR

Burdur Belediyesine bağlı Fen işleri Müdürlüğü, Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından İbrahim Zeki Burdurlu Caddesindeki 1’nci etap çevre düzenleme çalışmaları tamamlandı. Çevre düzenlemeleri kapsamında, kaldırımlar,engelli yönetmeliğine uygun bir şekilde yeniden düzenlenirken, yeni aydınlatma grupları ile modern bir görünüme kavuşturuldu.

Aydınlatmalar suç oranını azaltıyor

Önceki yıllarda oluklar altı mevkisinde yapılan aydınlatma çalışmaları ile asayiş olaylarının ciddi boyutta azaldığına dikkat çeken Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Biz binalar yapmak yerine vatandaşlarımızın sosyal yaşamlarını kolaylaştıracak sosyal alanlar inşa etmeye devam ediyoruz. Burdur Belediyesi olarak taviz vermediğimiz sosyal belediyecilik kavramımızdan yola çıkarak kentimizi güzelleştirmeye ve gönüllere girmeye devam ediyoruz.  İbrahim Zeki Burdurlu Caddemiz ilerleyen yıllarda kentimizin önemli ulaşım kanallarından biri olacak. Alt yapısını tamamladığımız caddemizin 1’inci etap çevre düzenlemesini de tamamladık. İlerleyen günlerde planlarımız dahilinde tüm etapları bitirerek, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Engelli yönetmeliği standartlarında tamamlanan kaldırımlarımızda kentimizde yaşayan tüm engelli vatandaşlarımız rahatlıkla faydalanacak. Bana göre, bir kentin görünümü için aydınlatma grupları çok önemli bir yer alıyor. Modern görünümüm yanı sıra karanlık alanları yok ederek, suç ve suça yönelik tüm imkanları kaldırıyor. Buna en büyük örnek Oluklaraltı mevkisidir. Bizler karanlık alanları yok ederek ferah, ışık dolu ve vatandaşımızın güvenle kullandığı caddeler oluşturmaya devam edeceğiz.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , KENT, İÇİ, AYDINLATMA, SUÇ, ORANLARINI, AZALTIYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı