Haber Detayı
21 Şubat 2016 - Pazar 12:06 Bu haber 1813 kez okundu
 
KONUK GAZETECİLER BURDUR VE DOĞASINA HAYRAN KALDI
Burdur Gazeteciler Cemiyetinin düzenlediği gezi programında Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerine eşlik etti.
YAŞAM Haberi
       KONUK GAZETECİLER BURDUR VE DOĞASINA HAYRAN KALDI

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Toplantısı için Burdur'a gelen Yönetim Kurulu üyeleri ve davetli olarak gelen Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı'ya Burdur Vali’si Hasan Kürklü ve eşleri Nesibe Kürklü ile birlikte Burdur’un en güzel manzarasına sahip Serenler Tepesinde organize edilen yemek sonrası Organik Köy olarak bilinen Lisinia Doğa ve Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi ile Gölü gezisine geçildi.

 

Serenler Tepesinde bulunan Varollar Restaurant düzenlenen kahvaltı sonrası Lisinia Doğa ve Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'ne gelindi. Burada Lisinia Doğa ve Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi Sorumlusu Veteriner Hekim Öztürk Sarıca, Burdur Valisi Hasan Kürklü ve beraberindeki Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerine çalışmaları hakkında bilgi verdi. Proje kapsamında yaptıkları yaban hayvanları rehabilitasyon merkezi projesini yaptıklarını belirten Sarıca, Yaban Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi, Türkiye'de çalışır en önemli yaban hayvanları rehabilitasyon merkezlerinden olduğunu söyledi. Orman Bakanlığından verilen hibe destek ile her hangi bir ücret almadan yaban hayvanlarını tedavi ettiklerini belirten Sarıca, tedavisi biten yaban hayvanlarını doğal hayatlarına tekrar bıraktıklarını belirtti.

 

Sarıca, Lisinia Doğa Projesini yaparken kanserden başladıklarını bildirerek, kanserle ilgili çalışmalar yaptıkların kaydetti. Sulak alanların yok olmasına karşı proje yaptıklarını kaydeden Sarıca, son olarak da ardıç ağacından, ardıç yağı çıkardıklarını dile getirdi. Ardıç yağı sayesinde köylerdeki vatandaşlar para kazandığını ifade eden Sarıca, bu yağı Türkiye'nin her yerine dağıtımı yapıldığını bildirdi.

Önümüzdeki günlerde Keçi Projesi başlatacağını söyleyen Sarıca, bu proje ile Türkiye'deki katmadeğerin Türkiye'de kalmasını amaçladıklarını belirtti. Aromatik bitkiler adı altında suyu az tüketen lavanta, kekik ve ada çayı bitkisi yetiştirdiklerini dile getiren Sarıca, Şakayık ve Melisa Projesinin de hazırlık aşamasında olduğunu ifade ederek, bu bitkilerinde parfüm yapımında yoğun kullanıldığını söyledi. Sarıca son olarak hayata geçirdiği ve yapacağı projeler ile köylülerin artık köylerini terk etmediği gözlemini ziyaretçilerine aktardı.

 

  Lisinia Doğa ve Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi gezisi sonrası Vali Hasan Kürklü ve eşleri Nesibe Kürklü beraberindeki Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ile beraber Salda Gölü kıyısında bulunan Lago Di Salda Hoteline gelerek çay ve kahve içerek sohbet ettiler.

 

Misafirperverliklerinden dolayı öncelikle Vali Hasan Kürklü’ye, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Yönetimine teşekkür eden Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mevlüt Yeni, bu misafirperverlikten dolayı Burdur'a pozitif olarak geri dönüşümler sağlayacaklarının altını çizdi.

 Burdur Valisi Hasan Kürklü Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mevlüt Yeni'ye ve Yönetim Kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. Burdurluların misafirperver olduklarını ve yörük kültürüne sahip olduklarını dile getirerek, kendilerini ağırlamaktan son derece mutlu olduklarını ifade etti. Sayın Valimiz görev icabı değil her zaman Burdur'a beklediklerini bütün samimiyetiyle söylediğini ifade etti.

 

Sohbet sonrası ziyaretçiler Salda Gölü kıyısına yürüyüşe katılarak Salda Gölün de  incelemelerde bulundular. İnceleme yapan gazeteciler, gölün hem berraklığına, hemde turkuaz mavisi rengine hayran kaldılar. Vali Hasan Kürklü ve Eşi Nesibe Kürklü gezi programı sonrası misafirler ile vedalaştıktan sonra otelden ayrıldı.

 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , KONUK, GAZETECİLER, BURDUR, VE, DOĞASINA, HAYRAN, KALDI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı