Haber Detayı
09 Aralık 2016 - Cuma 16:27 Bu haber 2403 kez okundu
 
KÖYLÜ HANIMLARIN TALEBİNE DUYARSIZ KALMADI
Yarıköy Dikiş Nakış Kursunun talebine duyarsız kalmayan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, kursa kömür yardımında bulundu.
YAŞAM Haberi
         KÖYLÜ HANIMLARIN TALEBİNE DUYARSIZ KALMADI

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Erengiz, Yarıköy Dikiş Nakış Kursunu ziyaret etti. El emeği göz nuru ürünleri üreten Yarıköy Dikiş Nakış Kursunun taleplerine duyarsız kalmayan Başkan Ercengiz, kursa kömür yardımında bulundu. Kurs öğretmenleri ve kursiyerlerle bir süre sohbet eden Başkan Ercengiz, Burdur Belediyesi olarak üretici kadınların her zaman yanında olduklarını ifade etti. El emeğinin çok değerli olduğuna vurgu yapan Başkan Ercengiz, “Kadınlarımızın ürettiği ürünlerin değerini biliyoruz. Bu nedenle Burdur Belediyesi olarak El Sanatları Merkezi yapıyoruz. Merkezimizin tamamlanmasının ardından Burdur’un yöresel ürünleri ile kadınlarımızın el emeği göz nuru ürünlerinin satışını yapacağız. Kadınlarımız ürettikleri ürünleri burada satışını yapabilecek. Bu sayede tam karşılığı olmasa da kadınlarımızın emeklerinin karşılığını almasına katkı koyacağız” dedi.

Başkan Ercengiz daha sonra Yarıköy İlkokulunu ziyaret etti. Öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Başkan Ercengiz, bir süre sohbet ederek sorunlarını dinledi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , KÖYLÜ, HANIMLARIN, TALEBİNE, DUYARSIZ, KALMADI, ,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
         KÖYLÜ HANIMLARIN TALEBİNE DUYARSIZ KALMADI
Yorumlar
Haber Yazılımı