Haber Detayı
11 Eylül 2018 - Salı 16:52 Bu haber 3199 kez okundu
 
KULLANILMAYAN EŞYALAR ÇÖP YERİNE KUMBARALARA ATILACAK
Burdur Belediyesi kullanılmış kıyafet ve ayakkabıların geri kazanımı için şehrin çeşitli noktalarına kumbara koyacak. Kumbaralarda biriken kıyafet ve ayakkabılar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
DİĞER Haberi
KULLANILMAYAN EŞYALAR ÇÖP YERİNE KUMBARALARA ATILACAK

Yeni bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atan Burdur Belediyesi, kullanılmış kıyafet ve ayakkabıların geri kazanımı için şehrin çeşitli noktalarına kumbara yerleştirecek. Kumbaralarda toplanan ikinci el kıyafet ve ayakkabılar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kullanılamaz durumda olan kıyafet ve ayakkabılar da geri dönüşüme gönderilecek.

Burdur Belediyesi Başkanlık makamında düzenlenen protokol imza törenine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Çevre Koruma Kontrol Müdürü Hüseyin Arayıcı ve firma yetkilileri katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Başkan Ercengiz, “Merkezde 100 noktaya yerleştirilecek olan kumbaralardan toplanan kıyafetlerin, kullanılabilir olanları ihtiyaç sahiplerine, kullanılamayacak durumda olanlar ise doğaya geri kazandırılacak. Giysi, Tekstil, Ayakkabı konabilecek olan kumbaralar bu ay içerisinde ilimizin erişimi kolay noktalarına yerleştirilecek. Bu eşyaların mutlaka kullanılabilir durumda olması gerekmiyor. Atık durumunda olan eşyalar da kumbaralara atılabilir ve geri dönüşüme kazandırılması sağlanabilir. Kumbaralara bırakılan eşyalar haftanın bir günü özel araçla toplanıp ayrıştırma merkezine götürülecek. Ayrıştırma merkezine gönderilen kıyafetlerden kullanılabilir olanları ayrılarak temizlemeye gönderilecek. Kullanılabilir olan giysi ve ayakkabıların gerekli temizliği yapıldıktan sonra Burdur Belediyesi Gönülden Gönüle Mağazamız sayesinde ihtiyaç sahiplerine verilmesi sağlanmış olacak. Kullanılabilir durumda olmayan giysi ve tekstil malzemeleri ise ayrıştırma merkezinde yapılan işlemlerin ardından geri dönüşüme gönderilecek” dedi

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: KULLANILMAYAN, EŞYALAR, ÇÖP, YERİNE, KUMBARALARA, ATILACAK, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı