Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 15:19 Bu haber 247 kez okundu
 
(KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA BEKLENİYOR)
Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü Antalya 4 Bölge Müdürlüğü Bölge illerine kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu.
YAŞAM Haberi
                 (KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA BEKLENİYOR)

Meteoroloji Antalya 4 Bölge Müdürlüğü’nden yapılan, açıklamalara göre, son değerlendirmelere göre; bugün akşam saatlerinden sonra Antalya, Muğla, Isparta ve Burdur il genelinde güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına (50-80 km/saat, yüksek kesimlerde yer yer 100 km/saat) beklendiğinden, ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

 Vatandaşların, can ve mal güvenliği açısından yaya olarak çatı altlarından meydana gelebilecek kazalara karşı yürürken dikkat etmeleri mümkünse bu konuda açık alanlardan gitmelerinde yarar vardır.

Soba kullanılan konutlarda fırtına ve rüzgar nedeni ile meydana gelebilecek olaylar nedeni ile sobaların yatmadan önce söndürülmesi önlem olarak alınmalı  

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , (KUVVETLİ, RÜZGAR, VE, FIRTINA, BEKLENİYOR),
Yorumlar
Haber Yazılımı