Haber Detayı
07 Mart 2016 - Pazartesi 10:37 Bu haber 5207 kez okundu
 
LEBLEBİ TOZU, TÜRKİYE’DE BİR İLKE İMZA ATACAK!
Başrollerinde Metin Yıldız, Fulden Akyürek, Cengiz Okuyucu, Ferdi Kurtuldu ve Erdal Cindoruk’un yer aldığı 25 Mart’ta sinemaseverlerle buluşacak.
ÇOCUK Haberi
LEBLEBİ TOZU, TÜRKİYE’DE BİR İLKE İMZA ATACAK!

   Türk sinemasının son yıllarda ortaya çıkardığı en iyi komedi filmi olan Leblebi Tozu filmi, Türkiye’de bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Leblebi Tozu, gişe rekortmeni bir çok yabancı film gibi en son ses teknolojosi olan Dolby Atmos'u kullanan ilk komedi filmi olacak.

25 Mart’ta sinemaseverlerle buluşacak olan Leblebi Tozu filmi Türkiye’de bir ilke imza atacak.

Başrollerinde Metin Yıldız, Fulden Akyürek, Cengiz Okuyucu, Ferdi Kurtuldu ve Erdal Cindoruk’un yer aldığı filmin ses miksajı en son ses teknolojisi olan Dolby Atmos kullanılarak yapılacak.

Merakla beklenen film, kendi alanında lider Dolby firmasının gelişmiş ses sistemi olan Dolby Atmos ‘un kullanıldığı ilk Türk komedi filmi olacak.

Star Wars’un son serisi , Gravity, Batman ve Superman gibi dünyaca ünlü filmlerde kullanılan bu eşsiz ses deneyimi, alışılageldik sistemlerin haricinde tavana da yerleştirilen surround ve bas frekans hoparlörleri sayesinde izleyiciyi tamamen filmin içine alıyor.

Türkiye için henüz yeni bir teknoloji olan ve komedi filmleri arasında ilk defa kullanılan sistem, Leblebi Tozu ile sinemaseverlere kusursuz bir deneyim yaşatacak.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: LEBLEBİ, TOZU,, TÜRKİYE’DE, BİR, İLKE, İMZA, ATACAK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı