Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 16:58 Bu haber 2592 kez okundu
 
MAKÜ, KOÇ SPOR FEST’E İKİNCİ KEZ EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde geçtiğimiz yıl ilk defa düzenlenen Koç Spor Fest, 30 Nisan 2020 tarihinde MAKÜ’de ikinci kez düzenlenecek.
SPOR Haberi
                   MAKÜ, KOÇ SPOR FEST’E İKİNCİ KEZ EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Müzik ve eğlenceyi üniversitelere taşımak, öğrencilere özel bir festival yaratmak ve bunu gelenekselleştirmek adına Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun ana sponsorluğunda gerçekleştirilen Koç Spor Festivali organizasyonu ile ilgili gelişmeleri ve yapılacak olan sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle ilgili bilgi alışverişinde bulunmak üzere, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu As Başkanı Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Günay, TÜSF Genel Sekreteri Erdoğan Çelebi, Koç Spor Fest Proje Yöneticisi Zeynep Dündar, Koç Spor Fest Direktörü Taha Silsüpür MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ı makamında ziyaret ettiler.

Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç’ın da hazır bulunduğu ziyarette, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu As Başkanı Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Günay, Türkiye’ye örnek olacak bir tesise sahip olan ve son 4 yıldır eğitimdeki başarıları yanında sportif tesisleşme ve sportif başarılarda büyük bir ivme kazanan MAKÜ ile işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti ve emeklerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’a teşekkürlerini iletti.

Koç Spor Fest Direktörü Taha Silsüpür de “Geçtiğimiz yıl MAKÜ’de gerçekleştirdiğimiz organizasyon çok başarılı geçmişti. Koç Spor Festivalini MAKÜ’de ilk kez gerçekleştirmemize rağmen geniş katılımlı ve çok başarılı bir organizasyona ev sahipliği yapan MAKÜ’yü bu yıl da takvimimize aldık. İkincisini düzenleyeceğimiz Koç Spor Fest’in geçen yıldan daha güzel ve coşkulu geçeceğine ümidimiz tamdır. MAKÜ’de böyle bir organizasyonu yapmak bizim için oldukça önemlidir.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz da “Türkiye’de artık bir marka haline gelen ve üniversite öğrencilerinin büyük bir heyecanla bekledikleri bu festivalin ilkini geçtiğimiz yıl gerçekleştirdik. Bu yıl da Koç Spor Fest’in takviminde yerimizi aldık. 30 Nisan 2020’de böyle bir organizasyona Üniversite olarak ikinci kez ev sahipliği yapacak olmamızdan dolayı kendimizi şanslı hissediyoruz. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’na ve Koç Spor Fest’e teşekkür ediyoruz.” dedi.

Ziyaret sonunda Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu As Başkanı Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Günay, 2019’da Atatürk için hazırlanan özel almanağı Rektör Korkmaz’a hediye etti.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , MAKÜ,, KOÇ, SPOR, FEST’E, İKİNCİ, KEZ, EV, SAHİPLİĞİ, YAPACAK, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı