Haber Detayı
06 Mayıs 2019 - Pazartesi 13:11 Bu haber 2104 kez okundu
 
METRUK BİNALAR VALİLİK KARARI İLE YIKILIYOR
İçişleri Bakanlığımız tarafından, Bakan Süleyman Soylu’nun bizzat talimatları ile 81 ilde başlatılan metruk binalarla ilgili çalışmalar, Valiliğimiz koordinesinde hassasiyetle yürütülmeye devam etmektedir.
DİĞER Haberi
METRUK BİNALAR VALİLİK KARARI İLE YIKILIYOR

Türkiye genelinde metruk binalar ve bu gibi alanların tehdit ve tehlike yaratmasının ötesinde kötü amaçlı kişi ve unsurların kullanımına açık bu gibi yerler ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda metruk binaların tespit edilmesi ve yıkım kararı ile ilgili işlemler sonuçlandırılarak yıkımlar gerçekleştirilmektedir. Bugüne kadar İl/İlçe Belediyeleri sorumluluk alanında tespit edelin 209 metruk binanın 83’ü, Özel İdare sorumluluk alanında tespit edilen 1829 binanın 79’u yıkılmıştır.

Uyuşturucu ile mücadele, kamu düzeni ve esenliğini korumak, can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla başlatılan metruk binaların tespiti ve yıkımı ile ilgili çalışmalar mevzuat hükümleri çerçevesinde yürütülmeye devam etmektedir.

Süreçle ilgili olarak tespit edilen metruk binaların yıkılması ile ilgili bina sahiplerine veya varislerine yapılan tebligatlar yakından takip edilerek, yasal süreç içerisinde bina sahipleri veya ekiplerimiz tarafından binaların yıkılması sağlanmaktadır. Vatandaşlarımızın mülkiyet sahibi oldukları metruk binaları öncelikle kendi imkanlarıyla yıkmaları beklenmektedir.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: METRUK, BİNALAR, VALİLİK, KARARI, İLE, YIKILIYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı