Haber Detayı
05 Temmuz 2019 - Cuma 10:43 Bu haber 2583 kez okundu
 
MİLLETVEKİLİ DR. MEHMET GÖKER “YENİ DEVLET HASTANESİNİ S ORDU”
Bilindiği üzere uzun zamandır yapımı merakla beklenen yeni yapılacak Burdur Devlet Hastanesi’nin yapım ihalesi 21 Aralık 2018 tarihinde yapılmıştır.
SAĞLIK Haberi
            MİLLETVEKİLİ DR. MEHMET GÖKER “YENİ DEVLET HASTANESİNİ S ORDU”

     Yapılacak olan Hastanenin 475 yatak kapasiteli, 120 tane tek yataklı, 10 tane süit, 80 tane 2 kişilik tuvaletli, banyolu ve televizyonlu odalara sahip, 14 ameliyathane, 115 poliklinik, 256 kapalı, 495 açık otopark kapasiteli olacağı haberleri tüm Burdur basınında yer almıştır.

31 Mart Yerel seçimlerinden yalnızca birkaç gün önce yapımına hemen başlanacağı söylenen hastane inşaatına hala başlanmamış olması Burdur kamuoyunda da merak konusu olmaktadır. Yeni Hastane projesinin toplam tutarının 230 Milyon 040 Bin lira olduğu ve 19 Şubat 2019 tarihli resmi gazete de yayınlanan Sağlık Bakanlığı yatırımları kapsamında Burdur Devlet Hastanesi için ilk ödenek olarak 25 Milyon lira ayrıldığı da tüm kamuoyunun malumudur.

İhalesi aylar öncesinde yapılan, Sağlık Bakanlığı bütçesinden ödenek ayrılan ve seçimlerden önce yapımına hemen başlanacağı belirtilen hastane inşaatına hala başlanmamış olması ve ne zaman başlanacağının bilmemesi Burdur halkı tarafından da merak edilmektedir.

Öte yandan, ihaleyi alan firmanın Yönetim Kurulu Başkanı’nın “900 günden önce hizmete açacağız" dediği hastane inşaatında yerel seçimlerin üzerinden 90 gün geçmesine rağmen çivi dahi çakılmaması da herkesin kafasında soru işareti oluşmasına neden olmaktadır.

Bu koşullar altında Burdur Devlet Hastanesi’nin akıbeti hakkında yetkililerden bilgi almak Burdur’da yaşayan tüm halkımızın beklentisidir.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , MİLLETVEKİLİ, DR., MEHMET, GÖKER, “YENİ, DEVLET, HASTANESİNİ, S, ORDU”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı