Haber Detayı
24 Mayıs 2019 - Cuma 18:30 Bu haber 1141 kez okundu
 
MOBİL İNTERNETE NE KADAR ÖDÜYORUZ
Hangi ülkede mobil internet ücretinin ne kadar olduğu belli olurken, Türkiye’de internet için bu rakamın 2,25 dolar olduğu saptandı.
TEKNOLOJİ Haberi
                 MOBİL İNTERNETE NE KADAR ÖDÜYORUZ

Medya takip ve raporlama  kuruluşlarının mobil internet ücretine yönelik yapılan araştırmayı inceledi. Konu üzerindeki basın kuruluşlarının yabancı kaynaklı verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’deki 1 GB mobil internet ücretinin 2,25 dolar olduğu anlaşıldı. Araştırma 2019 yılı verilerini kapsarken, ortalama ücretler üzerinden hesaplandığı görüldü. En pahalı mobil internet kullanıcısının ise 1 GB mobil internet için 75,20 dolar ödeyen Zimbabve’nin olduğu kaydedildi. Zimbabve açık ara en pahalı mobil internet kullanıcısı olurken, 1 gb mobil internet için 32,71 dolar ödeyen Yunanistan’ın ikinci sırada olduğu görüldü. Buna karşın listenin sonunda yer alan ülke 0,26 dolar ile Hindistan olarak belirlendi. Hindistan’ın bir ön sırasında da 1 GB internet için 0,68 ödeyen Sudan’ın olduğu görüldü.

Basın yayın kuruluşlarının gerçekleştirdiği medya araştırmasında, konuyla alakalı yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu. 2019 yılı başından beri internet ile alakalı 56 bin 179 haber çıkışı tespit edilirken, bu rakam 2018 yılı içerisinde 91 bin 934 olarak görüldü.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , MOBİL, İNTERNETE, NE, KADAR, ÖDÜYORUZ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı