Haber Detayı
18 Eylül 2019 - Çarşamba 17:06 Bu haber 1439 kez okundu
 
NURHAN ÇİFTÇİBAŞI PARKINA YENİ AĞAÇLAR FİDANLARI DİKİLDİ.
 Burdur Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü, Nurhan Çiftçi Parkı’nda kesilen ağaçların yerine yeni ıhlamur türü ağaçlar dikti.
YAŞAM Haberi
        NURHAN  ÇİFTÇİBAŞI  PARKINA YENİ AĞAÇLAR FİDANLARI DİKİLDİ.

Geçtiğimiz günlerde belediye park ve bahçeler müdürlüğü elemanları tarafından tespit edilen ve orman zararlılarının daha büyük çapta zarar vermemesi için Burdur Orman İşletme Müdürlüğü yetkilerinden izin alınarak müdahale edilen ve kuruyan ve zararlıların yoğun olduğu ağaçlar kesilmişti. Bu konudaki çalışma konusunda kamioyu bilgilendirilmiş ve kesilen ağaçların yerine yenilerinin dikileceği ifade edilmişti.  

Burdur Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nce Nurhan Çiftçi Parkı’ndaki çam türü ağaçlarda Akdeniz çam kabuk böceği ( Tomicus destruens ve Orthotomicus erosus), küçük orman bahçivanı (Tomicus minör), Oniki dişli çam kabuk böceği ( İps sextentatus ) böceklerinin verdiği zararlar tespit edilerek, kuruyan ve zarar gören ağaçlar alınan karar ile kesildi. Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kesilen çam türü ağaçların yerine, ıhlamur türü ağaçların dikim işlemleri gerçekleştirdi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , NURHAN, , ÇİFTÇİBAŞI, , PARKINA, YENİ, AĞAÇLAR, FİDANLARI, DİKİLDİ., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı