Haber Detayı
25 Şubat 2016 - Perşembe 14:21 Bu haber 2689 kez okundu
 
ÖZÇELİK MADEN KAZASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik açıklamalarda bulundu. Özçelik Maden’deki kazanın detayları konusunda yazılı açıklamalarda bulundu.
YAŞAM Haberi
           ÖZÇELİK MADEN KAZASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Özçelik yaptığı yazılı açıklamada, “Burdur'un Tefenni ilçesindeki bir krom madeninde gaz zehirlenmesi sonucu 1 işçi ile 1 mühendisin hayatını kaybettiği, 1 işçinin de yaraladığı maden kazası ile ilgili olarak Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik açıklamalarda bulundu. Özçelik, “Tefenni yaylası Camızdamı mevkiisinde bir krom madeninde gaz zehirlenmesi sonucu mühendis Burhanettin Korkmaz (34) ile işçi Kudret Gökçe'nin (31) yaşamını yitirdiğini söyledi.”

Milletvekili Özçelik, “İşçi kardeşimiz Kudret Gökçe’ye Ailesi ulaşamayınca madeni arıyor. Mühendis Korkmaz, Gökçe’nin arabasını ocağın yanında görüyor ve bakmaya gidiyor. Mühendis de girdiği madenden çıkamıyor. Mühendisten de haber alınamayınca ocağa işçi Ahmet Akboğa giriyor. Akboğa’da gazdan etkileniyor ve yaralanıyor. ”dedi.

Acımız Çok Büyük

Madende herhangi bir göçük durumunun olmadığını ifade eden Özçelik, “Madendeki  3 kardeşimizi kurtarmak için aşağıya inen 10 işçimizde hafif düzeyde gazdan etkilenmişlerdir. Bu işçilerimiz kaldırıldıkları hastanede ayaktan tedavi edilip taburcu edilmişlerdir. Yaralanan işçimiz Ahmet Akboğa’nın ise Burdur Devlet Hastanesindeki tedavisi devam ediyor. Maden alanında yetkililerimizin tarafından yapılan çalışmalar devam ediyor. Acımız Çok büyük. Maden kazası sonucu vefat eden hemşerilerimize Allah'tan rahmet, yaralı hemşerimize ise acil şifalar diliyorum.”dedi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ÖZÇELİK, MADEN, KAZASI, İLE, İLGİLİ, AÇIKLAMA, YAPTI, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı