Haber Detayı
13 Aralık 2019 - Cuma 17:36 Bu haber 290 kez okundu
 
POLİS VE JANDARMA EKİPLERİ UYUŞTURUCUYA GEÇİT VERMEDİ
Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri sorumluluk bölgelerinde uyuşturucu trafiğini alınan bilgiler ışığında değerlendirerek geçit vermedi.
ASAYİŞ Haberi
                    POLİS VE JANDARMA EKİPLERİ UYUŞTURUCUYA GEÇİT VERMEDİ

Burdur İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde Antalya İlinden, İlimize yüklü miktarda uyuşturucu/uyarıcı madde getirileceği yönünde istihbarat bilgiler elde edilmiştir.

Elde edilen istihbarat bilgiler ışığında yürütülen operasyonda H.G., İ.Ş. ve F.D. isimli şüpheli şahısların içerisinde bulunduğu araçta yapılan aramada; 188 adet ekstazi hap ele geçirilmiştir.

Konuyla ilgili olarak TCK 188. Maddesine Muhalefet (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) suçu kapsamında şüpheliler gözaltına alınarak, yapılan işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkeme tarafından  tutuklanmıştır.

Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde Antalya İlinden, İlimize yüklü miktarda uyuşturucu/uyarıcı madde getirileceği yönünde istihbari bilgiler elde edilmiştir.

Elde edilen istihbari bilgiler ışığında yürütülen operasyonda H.G., İ.Ş. ve F.D. isimli şüpheli şahısların içerisinde bulunduğu araçta yapılan aramada; 188 adet ekstazi hap ele geçirilmiştir.

Konuyla ilgili olarak TCK 188. Maddesine Muhalefet (Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti) suçu kapsamında şüpheliler gözaltına alınarak, yapılan işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkeme tarafından  tutuklanmıştır.

V.K ve U.B isimli şahısların Antalya İlinden temin ettikleri uyuşturucu maddeyi Denizli İlinde satacakları yönünde alınan bilgi değerlendirilmiştir.

Gölhisar İlçe Jandarma ekipleri tarafından yapılan operasyonda V.K. ve U.B isimli şahısların bulunduğu araç Gölhisar İlçesi Çamköy Köyünde durdurulmuş, araçta yapılan aramada 5 gram eroin maddesi ele geçirmiştir.

Gölhisar Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ele geçirilen malzemelere el konulmuş, yakalanan şüpheli şahıslar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmışlardır.

Burdur Jandarma ekipleri tarafından yürütülen diğer bir çalışmada ise, İl Merkezine bağlı Askeriye ve Gökçebağ köylerinde şüpheli F.Ö ve R.K. isimli şahısların uyuşturucu madde ticareti yaptıkları yönünde bilgi alınarak harekete geçilmiştir.

Alınan duyum üzerine gerçekleştirilen operasyonda F.Ö ve R:K. İsimli şüpheli şahısların ev ve eklentilerinde yapılan aramada 122 gram uyuşturucu madde (esrar), 5 adet ruhsatsız av tüfeği, 1 adet 7,65 mm ruhsatsız tabanca ve 8 adet 7,65 mm tabanca fişeği ele geçirilmiştir.

Burdur Cumhuriyet Savcısının talimatı ile ele geçirilen malzemelere el konulmuş, şüpheli şahıslar adli işlemlerinin ardından serbest bırakılmışlardır.


Günümüzde gençlerimizi hedef alarak çağımızın en büyük tehditlerinden birini oluşturmaya başlayan ve toplumda telafisi güç hasarlara neden olan uyuşturucu ve uyarıcı madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında, güvenlik  güçlerimiz tarafından  uyuşturucu ticareti yapan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar büyük bir hassasiyet ve kararlılıkla devam etmektedir.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , POLİS, VE, JANDARMA, EKİPLERİ, UYUŞTURUCUYA, GEÇİT, VERMEDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı