Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 23:26 Bu haber 430 kez okundu
 
PROGEM TOPLULUĞU SALTO-YOUTH AVRUPA GENÇLİK AĞINA DAHİL OLDU
Makü TÜBİTAK ve Avrupa Birliği Proje Yazma ve Uygulama Topluluğu (PROGEM), SALTO-YOUTH Avrupa Gençlik Ağına dahil oldu
EĞİTİM Haberi
PROGEM TOPLULUĞU SALTO-YOUTH AVRUPA GENÇLİK AĞINA DAHİL OLDU

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde (MAKÜ) faaliyet gösteren TÜBİTAK ve Avrupa Birliği Proje Yazma ve Uygulama Topluluğu (PROGEM), SALTO-YOUTH Avrupa Gençlik Ağına dahil oldu.

Gençlik alanındaki Avrupa öncelikli alanlarda çalışan yedi kaynak merkezinden oluşan bir ağ olan SALTO-YOUTH Avrupa Gençlik Ağına MAKÜ PROGEM Topluluğunun da dahil edilmesiyle yapılacak çalışmalarda güçlü ortaklılar kurulacak. Böylece yapılması planlanan projelerde gençlik çalışanları ve gençlik liderlerine ışık tutulacak.

Daha önce yurtiçinde Erasmus+ KA2 ve KA3 projelerine katılan PROGEM Topluluğu, Makedonya’da gerçekleştirilecek olan 2 farklı proje içerisinde de yer alıyor. SALTO-YOUTH'da yer alan PROGEM Topluluğuna ilişkin bilgilere https://www.salto-youth.net/tools/otlas-partner-finding/organisation/progem.19020/ adresinden erişilebiliyor.

SALTO-YOUTH nedir?

SALTO-YOUTH, Avrupa Komisyonu'nun Eğitim Stratejisinin bir parçası olarak, gençlik çalışanları ve gençlik liderleri için yaygın öğrenme kaynakları sağlayarak Avrupa Komisyonu'nun Erasmus + Gençlik Programı çerçevesinde kuruluşları ve Ulusal Ajansları desteklemek için eğitim ve iletişim kurma faaliyetleri düzenlemektedir

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: PROGEM, TOPLULUĞU, SALTO-YOUTH, AVRUPA, GENÇLİK, AĞINA, DAHİL, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı