Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 12:25 Bu haber 607 kez okundu
 
SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELERDE KONTENJAN ARTIŞI
AK Parti Burdur Milletvekilleri Yasin Uğur ve Bayram Özçelik sınavla öğrenci alan bazı liselerde ki kontenjan artışı ile ilgili açıklamada bulundu.
EĞİTİM Haberi
                SINAVLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELERDE KONTENJAN ARTIŞI

“EĞİTİM KENTİ BURDUR’DA DESTEKLERİMİZ DEVAM EDİYOR”
Burdur’un eğitimde marka bir şehir olduğunu belirten Milletvekilleri Yasin Uğur ve Bayram Özçelik “Burdur’umuz eğitimde ciddi başarı sağlamış bir İlimiz. AK Parti hükümetlerimiz Burdur’umuzda birçok eğitim yatırımına imza attı. Bu yatırımlarımızın yanı sıra mevcut okullarımızın talep ve istekleri ile ilgili de görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Geçtiğimiz aylarda sınavla öğrenci alan okulların kontenjan arttırımı ili ilgili birçok talep gelmişti. Milli Eğitim Bakanlığımızla yapmış olduğumuz görüşmeler sonrasında gelen talepleri değerlendirmesi sonrasında yapılan düzenlemelerde İlimizde Ercan Akın Fen Lisesinin kontenjanı 90 dan 120 ye,
Adem Tolunay Fen Lisesinin kontenjanı 60 dan 90 a, Proje imam hatip Lisesinin kontenjanı 60 dan 90 a çıkartılmıştır. Biz milletvekilleri olarak İlimiz ve İlçelerimizin talep ve sorunları ile ilgili çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Eğitimde büyük başarı kazanan İlimizde bu başarısının devamı için desteklerimizi sürdüreceğiz” açıklamasında bulundular.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , SINAVLA, ÖĞRENCİ, ALAN, LİSELERDE, KONTENJAN, ARTIŞI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı