Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 12:28 Bu haber 2490 kez okundu
 
SEBEBİ BİLİNMEYEN KİRLİLİK HALKI HASTANELİK ETTİ
Bucak İlçe Merkezinde, Şu an itibariyle 6’sı çocuk olmak üzere 12 vatandaşımız Bucak Devlet Hastanesinde gözlem amaçlı olarak tedavi altında bulunmaktadır
SAĞLIK Haberi
           SEBEBİ BİLİNMEYEN KİRLİLİK HALKI HASTANELİK ETTİ

Burdur valiliğinden yapılan yazılı açıklamada Bucak İlçe Merkezinde, nedeni henüz tespit edilemeyen 3 Şubat 2019 Pazar gününden bu yana devam eden ve yoğunlaşan şikayetler bulantı, kusma ve ishal şikayetleriyle sağlık kuruluşlarımıza vatandaşlarımız tarafından başvuru yapıldığı bilgisi alınmıştır. Bucak ilçe merkezinde olayın meydana geldiği mahalle ve lokalize bölge konusunda henüz kesin bir tespit yapılamazken, Şu an itibariyle 6’sı çocuk olmak üzere 12 vatandaşımız Bucak Devlet Hastanesinde gözlem amaçlı olarak tedavi altında bulunmaktadır. Diğer vatandaşlarımız ayakta yapılan tedavilerinin ardından taburcu edilmiş olup, hiçbir vatandaşımızın hayati tehlikesi bulunmamaktadır. 

Rahatsızlığa sebep olan etkenin tespit edilmesi amacıyla çalışmalar sürdürülmektedir. İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından içme suyu depoları ve meskenlerden numuneler alınarak gerekli analizler yapılmak üzere laboratuara gönderilmiştir.  

Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğü tarafından mikrobiyoloji ve alan uzmanlarının yer aldığı ekip oluşturulmuş, mahallinde çalışmalara başlanmıştır. Bucak Belediyesince depolarda tedbir amaçlı ilave klorlama yapılmış olup, içilebilir su saat 20:00’den itibaren şebekeye verilecektir.  

Konunun nedenine ilişkin çalışmalar titizlikle araştırılmakta olup, analiz sonuçlarına göre ayrıntılı açıklama ayrıca yapılacaktır.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , SEBEBİ, BİLİNMEYEN, KİRLİLİK, HALKI, HASTANELİK, ETTİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı