Haber Detayı
07 Ocak 2020 - Salı 12:14 Bu haber 529 kez okundu
 
SESSİZLİĞİNİ BOZDU
Yazdığı birbirinden güzel şiirleriyle okurlarının gönlünde taht kuran Sessiz kadın lakaplı genç şair Leytun Kaplan ‘Camdan Gökyüzü ‘adlı Şiir kitabını piyasaya çıkardı.
KÜLTÜR Haberi
                 SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Almanya’da yaşayan güzel şair Leftun Kaplan,180 şiirden oluşan kitabından elde edeceği tüm geliri Lösemili Çocuklara bağışlayacağını söyledi. Kitabında yer alan ‘Mucize Sessizlik ’isimli şiirine klip çekeceğini dile getiren Kaplan, ’Bu şiirimin klibini hem Almanya’da, hem de Türkiye’de çekeceğim. Klibi kendim seslendireceğim’ diyor.

Bugün ülkemiz de birçok konuda kitap yazılmakta; Ancak insanımızın teknolojiyi istenildiği şekilde kullanmamasından dolayı kitap okuma yerine pratikte bilgiyi nasıl elde edebilirim düşüncesinden kaynaklanan tembelliği seçtiği açıktır. İster şiir yazın ister kitap yazın birçok kütüphanede kitapların yerine artık bir bütüncül olarak raflarda CD şeklinde materyaller yer almaktadır. Öte yandan birçok yazar ve şair günümüzde hit olmuş konular hakkında eser çıkarmaya ve satışından elde edeceği bir mantık üzerinde çaba göstermektedir. Leytun Kaplan şiir kitabını hiçbir zaman ticari kaygı ile yazarak okuyucularının hizmetine sunmadığını söyledi.  

 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , SESSİZLİĞİNİ, BOZDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı