Haber Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 11:11 Bu haber 2097 kez okundu
 
SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN 5 YÖNTEM
5 Men’s-Health çalışanı arkadaş, sigarayı bırakmak istiyordu. Hangi yöntemlerin onlara uygun olup olmadığını uygulamamızda kontrol edin.
SAĞLIK Haberi
                   SİGARAYI BIRAKMAK İÇİN 5 YÖNTEM

Firmadan sigarayı bırakma kararını veren herkes, nikotin bağımlılığına karşı mücadelesinde yalnız değildir. Piyasada, nikotinin geri çekilmesini daha kolay, daha eğlenceli ve daha hızlı hale getirmeye yardımcı olacak birçok ürün ve teknik bulunmaktadır. Buna değip değmeyeceğini, çalışanlarımız sizin için test etti:

1. E-Sigara – Sigarayı Bırakmak İçin Sağlıklı Bir Yol Değil

Aptalca görünüyor. Sigara gibi içilir ve sigara gibi nikotin içerir. Eksik olan, Katran ve Karbonmonoksit gibi toksinler (Zehirler).

Bu şekilde, sigarayı yavaşça bırakmalısın. Daimi sigara fiyatı: İçi boş halde yaklaşık 60 Euro. Sorun: Heerlen’den Eczacı Profesör Christian Franken “E-sigaranın uzun vadeli zararı henüz öngörülemez değildir” açıklamasında bulunmaktadır.

Stajyer Tom Heinzius, “Utandığımda E-Sigara’ya ulaştım. Ne yazık ki daha az sigara içmedim”, diyor.

2. Hipnoz – Sigarayı Bırakmak İçin Pahalı Bir Yol

Uykuda olduğu gibi, sigara içmeyenler için zaten 1 ila 3 seans olmalıdır. Maliyeti: Oturum başına yaklaşık 250 Euro. Terapist, mutsuzluk kokusunu negatif görüntülerle ilişkilendirir ve böylece bağımlılığı uçurur. Hamburglu Hipnotist Dr. Elmar Basse, ”Hipnoza inanmak zorunda değilsiniz, önemli olan, durma isteğinizin olması” diyor.

Serbest Çalışan Anna Grobler, “Bir yabancıyla böyle düşmem biraz zor oldu. Ancak sonuç, kendisi için konuşur: İlk tedaviden hemen sonra, sigaraya karşı saldırganlık arzum kayboldu. Ve hepsinden önemlisi, bugün hala devam ediyor. Şimdi nihayet nefes nefese kalmadan spor yapabilirim. ”

3. Nikotin Sakızı – Nikotin Bağımlılığını Engellemenin Sıkıcı Bir Yolu

Bu durumda, bağımlılık çiğneme ile karşılanır. Çünkü nikotin, mukoza zarları tarafından emilir. 3 ila 6 ay sürebilir ve sakız başına yaklaşık olarak 0,25 Euro tutarındadır. Dezavantajı: Franken, “Yüksek tüketimde aşırı dozda nikotin riski vardır”, diyor. Avantajı: Pek çokları için, sigara içmek ritüel bir şeydir – sakız çiğnemek gibi.

Stajyer Christopher Zlotos, “Onlardan hoşlanmıyorum – tadı çok berbat ve boğazını tırmalıyorlar. Ama isteğimi sınırlandırdılar, sadece hafta sonları sigara içerim. Benim için şimdi de normal sakız gibi”, diyor.

Hangi yöntemle sigarayı bırakabiliyorsanız onunla bırakın, bunu yapın! © Africa Studio / Shutterstock.com

4. Nikotin Bandı – Ağır Sigara İçenler İçin Bir Duman Durdurma Yöntemi

Farklı güçlerde bulunurlar. Kolunuza bağlı olarak, gün boyunca sürekli nikotin verirler. Franken, “Bu nedenle özellikle ağır sigara içenler için uygunlar,” diyor. 3 ila 6 ay boyunca alışkanlıktan vazgeçmeyi planlayın. Fiyatı: 14 adet için yaklaşık 40 Euro.

Moda Editörü Christian Schiebold, “Uygulama harikaydı: sabah yapıştırılmış, hazır! Benim için sigara içmek eğlenceli, ama bağımlılıkla savaşmadı, çünkü alışkanlık değil, sadece nikotin ihtiyacı tatmin olacak. Tam olarak 3 hafta kaldım”, diyor.

5. Akupunktur – Hemen Sigarayı Bırakmak İsteyen Sigara İçenler İçin Yöntem

Şimdi, kulaklarınıza odaklanın. Çünkü: Tam olarak orada bir akupunktur uzmanı küçük yamalar gibi görünen, yaklaşık 40 milyon Euroluk kısa iğneler kullanıyor. Bir hafta boyunca ciltte kalırlar. Bu nedenle yoksunluk belirtileri hafifletilmesi hedeflenmektedir. Hamburglu akupunktur uzmanı Dr. Christina Sander “İğneler ayrıca bir mıknatısla da uyarılabilir” diyor.

Anja Baumgarten, Kadınların Sağlığı (Women’s Health kız kardeş sayfamızın çalışanı arkadaşımız) “İğneleri iğneletmek, tek hoş olmayan şeydi. Fakat bunun dışında, 7 gün içinde kesinlikle hiçbir bağımlılığa yakalanmamam, beni şaşırttı. Ondan sonra tekrar sigara içene kadar 3 ay geçmişti. Belki de final iradesi eksikti – ya da birkaç iğne daha.”

“Sigarayı Bırakma” Projesine Sistematik Yaklaşın

Herkes sigarayı bırakabilir. Ancak zehirli dumana kalıcı olarak elveda yemini edilmesi, herkes hemen başarılı olmaz. Çok sık deneyen herkes, sonunda sigara içmeyen biri olma inancını kaybeder. Bu nedenle: Sigarayı bırakmada size yardımcı olabilecek yöntemler hakkında bilgi edinin. Ruhunuzu, sigara içmenin tehlikeleri ile ciddi şekilde mücadeleye yönlendirerek destekleyin. Ve sonra: Sabredin! Sigara içmeyen birçok yeni kişiye, vücudunun her saat nikotin çekilmesinden nasıl faydalandığını takip etmek. yardımcı olur.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , SİGARAYI, BIRAKMAK, İÇİN, 5, YÖNTEM, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı