Haber Detayı
23 Haziran 2019 - Pazar 14:55 Bu haber 2984 kez okundu
 
ŞOK KENEVİR ARAŞTIRMASI
Ancak, projeler için güçlü koşullar geçerlidir. Araştırmaya 18 yaş üzeri ve düzenli olarak kenevir tüketen kişiler katılabilir. Maksimum katılımcı sayısı 5000 kişi ile sınırlıdır.
SAĞLIK Haberi
ŞOK KENEVİR ARAŞTIRMASI

Kenevir Araştırması Şok Edici Sonuçları Ortaya Koymaktadır

Kanada’dan yapılan bir araştırma, kalıcı kenevir kullanımının uzun vadeli beyin hasarına yol açtığını göstermektedir.

Uyuşturucu Kullanmak Beyinde Uzun Süreli Hasara Yol Açar

Yıllar boyunca yapılan bir Kanada araştırması, ergenlerde kenevir tüketimi bilişsel gelişimi olumsuz yönde etkilediğini göstermektedir.

Hafıza Testlerinin Değerlendirilmesi

Montreal Üniversitesi Bilim Adamları, yaşlı insanlardaki hafıza sorunlarının ergenlik döneminde esrar kullanımı ile doğrudan ilişkili olduğunu bulmuşlardır. İlk kez, beynin uzun vadeli hasarı uyuşturucu kullanımı sonucu meydana geldiği kanıtlanabildi.

Kanada Yaklaşımı

Bu sonuca ulaşmak için dört yıl içinde 13 ila 16 yaş arasında 3.800 ergen gözlendi. Özellikle odak noktası: Bireysel esrar tüketimi. Buna paralel olarak Anımsama Belleği, Çalışma Belleği, Algısal Mantık ve Engellemeler gibi alanlarda bilişsel değişiklikler araştırmacılar tarafından doğru bir şekilde belgelenmiştir.

Sonuç Endişe Verici

Sonuçların değerlendirilmesinden çıkan sonuçlar şunları ortaya koymaktadır: Dört yıl boyunca gözlemlenen bir genç, daha fazla sarhoş oldu. Gözlem süreci uzadıkça, hafıza değerleri de en kötüye doru ilerliyordu. Bazı ergenlerin araştırma süresince tüketimlerini azaltmalarına yardımcı olmadı. Uyuşturucu kullanımının olumsuz etkileri, zaten beyinde birikime neden olmuştu.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: ŞOK, KENEVİR, ARAŞTIRMASI,
Yorumlar
Haber Yazılımı