Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 10:37 Bu haber 1363 kez okundu
 
TGC; GAZETECİ YAVUZ SELİM DEMİRAĞ’A YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ’a Ankara’da yapılan saldırıyı kınayarak bir açıklama yaptı.
YAŞAM Haberi
                 TGC; GAZETECİ YAVUZ SELİM DEMİRAĞ’A YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ

“Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ’a Ankara’da kimliği belirsiz bir grubun beyzbol sopalarıyla saldırdığını, tedavisinin GATA’da yoğun bakım servisinde sürdüğünü haber aldık.Bu saldırıyı azmettirenleri ve yapanları kınıyoruz.

Gazetelere ve gazetecilere yapılan tüm saldırılarda uygulanan cezasızlık tavrının bu olayda da uygulanmamasını bekliyoruz. Basın özgürlüğünün olmadığı bir toplumda demokrasiden söz etmek mümkün değildir. Gazetelerin ve gazetecilerin sürekli hedef gösterildiği bir ortamda toplumsal barış da sağlanamaz. Basına yönelik saldırılar direkt halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına yönelik saldırılardır. Demokrasi farklı görüşlere tahammül etme rejimidir. Basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünü benimsemekte zorlanan siyasilerin gazeteleri ve gazetecileri sürekli hedef göstermeleri bu tip saldırılarda önemli rol oynamaktadır. Yeniçağ Yazarına yapılan saldırı basın özgürlüğü konusundaki endişeleri giderek büyütmektedir.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak meslektaşımız Yavuz Selim Demirağ’ın en kısa sürede sağlığına kavuşmasını diliyor, ailesine ve Yeniçağ Gazetesi çalışanlarına ‘geçmiş olsun’ diyoruz. Sorumluların en kısa sürede bulunmasını ve cezalandırılmasını istiyoruz.”

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , TGC;, GAZETECİ, YAVUZ, SELİM, DEMİRAĞ’A, YAPILAN, SALDIRIYI, KINIYORUZ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı