Haber Detayı
10 Şubat 2016 - Çarşamba 17:50 Bu haber 2942 kez okundu
 
TOBB BAŞKANI HİSANCIKLIOĞLU BURDUR’DA AÇILIŞ YAPACAK
Üniversitemiz Gelişim Enstitüsü Açılışını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU Yapacak
GÜNDEM Haberi
  TOBB BAŞKANI HİSANCIKLIOĞLU BURDUR’DA AÇILIŞ YAPACAK

Üniversitemiz, yeni açılan Bölümlerle, Fakültelerle, Enstitülerle, Araştırma Merkezleriyle büyümeye, Burdur’un göz bebeği olmaya devam ediyor. Genç bir üniversite olan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olarak Burdur’un gelişimine katkı sağlamak ve Üniversitemizle halkı bütünleştirmek amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Üniversitemiz, Burdur’un kalkınmasına ışık tutmak, gelişimine, sahip olduğu akademik insan gücü ile katkı sağlamak, bölgesine sektörel açıdan dinamik bir yapı kazandırmak için Burdur “Gelişim Enstitüsünü” kurmuştur. Bu Enstitü ile kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları ile üniversitenin daha fazla organik bir bağ kurulması amaçlanmaktadır. Bu çerçevede kurulan Burdur Gelişim Enstitüsü açılışını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU yapacaktır.

TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun katılacağı açılış programında TOBB Başkanı HİSARCIKLIOĞLU Üniversitemiz öğrencilerine “Türkiye’deki Girişimcilik” üzerine konferans verecek, ayrıca Üniversite olarak TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’na Fahri Doktora Ünvanı verilecektir.

16 Şubat 2016 Salı günü saat: 11.00’da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nu açılışını yapacağı “Burdur Gelişim Enstitüsü” için Rektörümüz Prof. Dr. Adem KORKMAZ; Burdur’un önümüzdeki süreçte gelişimsel açıdan nasıl bir yol izlemesine yönelik ortak bir konsensüs oluşturulması gerektiği ve bu doğrultuda Üniversite olarak üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını vurguladı. Yerel Üniversiteler Projesi kapsamında Türkiye’nin tüm şehirlerine kurulan Üniversitelerin temel amacının bölgesine sektörel açıdan dinamik bir yapı kazandırmak olduğunu dile getiren Rektör KORKMAZ, bu doğrultuda Üniversitemizde Burdur’un iş dünyasına hizmet verecek şekilde oluşturulan “Burdur Gelişim Enstitüsü” adında bir araştırma merkezi kurulduğunu ve bu merkezin ana faaliyet alanını Burdur iş dünyası, sivil toplum örgütleri ve herhangi bir konuda yatırım yapmak isteyen herkesin oluşturacağını sözlerine ekledi ve “Burdur Gelişim Enstitüsü”nün Üniversitemize ve Burdur’umuza hayırlı olmasını temenni etti.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , TOBB, BAŞKANI, HİSANCIKLIOĞLU, BURDUR’DA, AÇILIŞ, YAPACAK, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı