Haber Detayı
09 Aralık 2019 - Pazartesi 12:47 Bu haber 864 kez okundu
 
“TRAFİK SORUNU GAZİ CADDESİNDE TEK YÖNE GEÇMEK İLE ÇÖZÜLÜR”
Geçtiğimiz hafta Pamukkale üniversitesi ile Burdur’umuzun şehir içi trafik sorunu çözmek amaçlı ikinci bir protokol yaparak CHP’li Burdur Belediye yönetimi ilan etti.
DİĞER Haberi
“TRAFİK SORUNU GAZİ CADDESİNDE TEK YÖNE GEÇMEK İLE ÇÖZÜLÜR”

“Burdur’da Trafik çilesi SAKSIYLA Başladı”  

Değerli kamuoyu bütün her şey Burdur Merkez’de CHP’li Belediye Yönetimi Gazi Caddesini 23 Ağustos 2015 tarihinde SAKSILAR koyarak çift yöne çevirmesi sonucunda yoğun bir trafik sorunu başladı. Trafik sorunu olmayan Burdur’umuzda 5 yıldır çözülemeyen büyük bir sorun hale gelmiş hatta çift yön uygulaması başlamasından bir yıl sonra başlayan sıkıntılar üzerine 2016 yılında CHP’li Burdur Belediye Başkanı Meclisten yetki alarak Pamukkale üniversitesi ile şehir içi trafiğin rahatlatılması ve akıcı hale getirmek için ilk protokol imzalanmıştı. Fakat Belediye yönetiminin çift yön uygulaması olacak şekilde bir çözüm baskısı nedeniyle yapılan çalışmaların maalesef görüldüğü üzere 2016 bu yana Burdur şehir içi trafiğine hiçbir katkısı olamadı.   

Özellikle Gazi caddesindeki çift yön uygulaması bir çok kazaya ve şehir içi otobüslerinin Delinatör/Duba ve Saksılar yüzünden geçişlerini yapamaması sonucu trafiğin bir çok kez tıkanmasına sebep olmuştur. Gazi caddesinde tıkanan trafikte Ambulanslarımız hastalarını yetiştirmekte ve itfaiyelerimiz de zamanında yangın yerlerine varmakta zorlanmıştırlar. Yayalarımız içinde karşıdan karşıya geçmek Gazi caddesinde büyük bir yaşam tehlikesi halini almıştır. Cadde esnaflarımızda kısa duraklamalarının olmayışı yüzünden müşteri kayıplarına sebep olmuştur.  

“GAZİ CADDESİ TEK YÖN OLMALI”  

Burdur Trafiğinin içinden çıkılmaz hale gelmesini Tek sebebi olan CHP’li Burdur Belediye yönetimi yine Pamukkale üniversitesi ile ikinci protokolle çözmek için adım attı. Ama çalışma yapacak Pamukkale üniversitesi hocalarına sesleniyorum; “ne derlerse desinler Çift yön uygulamasını kaldırarak tek yön uygulamasıyla güvenli bir şehir trafiğini sağlamayı ısrarla isteyin”

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: “TRAFİK, SORUNU, GAZİ, CADDESİNDE, TEK, YÖNE, GEÇMEK, İLE, ÇÖZÜLÜR”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı