Haber Detayı
06 Ekim 2019 - Pazar 12:15 Bu haber 724 kez okundu
 
ÜNİVERSİTE MALUM OLAY İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
Son günlerde bazı yayın organları ile sosyal medyada çıkan ve üniversitemizde meydana geldiği iddia edilen olaylar ile ilgili haberler üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur.
YAŞAM Haberi
               ÜNİVERSİTE MALUM OLAY İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Mehmet Akif Ersoy üniversitesi son günlerde sosyal medyada hızla yayılan ve bazı internet gazetelerinde çıkan haben üzerine açıklama yapmıştır. açıklamada; Rektörlüğümüze gelen bir ihbar üzerine, 5 Mart 2019 tarihinde ivedi olarak disiplin soruşturması açılmış olup, bahse konu iddiaların niteliği ve soruşturmanın gizliliği ilkesi gereği soruşturma hassasiyetle tamamlanmıştır. Akabinde, disiplin soruşturması sonucunda hakkında soruşturma yapılan kişinin “Kamu Görevinden Çıkarılma” cezası ile tecziyesi teklif edilmiş, durum gereği için, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na (YÖK) bildirilmiştir. Sürecin en kısa zamanda tamamlanması beklenmektedir.

  Ayrıca üniversitemiz disiplin soruşturması başlar başlamaz, sonucu beklenmeksizin 12 Mart 2019 tarihinde durumun hassasiyeti dikkate alınarak, konu ivedilikle Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirilmiş ve konu hakkında suç duyurusunda bulunulmuş olup, adli soruşturma süreci devam etmektedir.

Kaynak: Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ÜNİVERSİTE, MALUM, OLAY, İLE, İLGİLİ, AÇIKLAMA, YAPTI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı