Haber Detayı
03 Mart 2016 - Perşembe 12:07 Bu haber 3739 kez okundu
 
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ AŞK ŞİİRLERİ GECESİ DÜZENLEDİ
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Kültür ve Sosyal Araştırmalar Topluluğu tarafından "Aşkla Kal" isimli şiir dinletisi düzenlendi.
KÜLTÜR Haberi
                   ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ AŞK ŞİİRLERİ GECESİ DÜZENLEDİ

MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda gerçekleştirilen şiir dinletisine Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet KARACA, Rektör Danışmanımız Yrd. Doç. Dr. Mustafa KILINÇ, Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Murat ALPARSLAN, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Raşit ACAR, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Aşk şiirlerinin ünlü isimlerinden biri olan Şair Kahraman TAZEOĞLU'nun katıldığı “Aşkla Kal” isimli şiir dinletisi yoğun ilgi gördü. TAZEOĞLU program öncesi salondakiler ile öz çekim yaptı. İlk olarak ‘Aşkla Kal’ kitabını tanıtan TAZEOĞLU, esprili anlatımıyla salonu dolduran dinleyicileri hem hüzünlendirdi, hem de neşelendirdi.  Türkiye’de ve Avrupa da 5 milyon takipçisiyle en çok takip edilen yazar unvanına sahip TAZEOĞLU, 17 yaşında yazmaya başladığı şiirlerini hep belediye otobüslerinde yazdığını belirterek, “çünkü ben hayatı otobüslerde tanıdım” dedi.

Amacım insanlar daha çok kitap okusun diyen TAZEOĞLU, “işin sırrı kelimeleri iyi kullanabilmek, kelimeler dilersek aşka, dilersek bıçağa dönüştürülebilir. Biz kelimeleri düzgün kullanabildiğimiz sürece sizde okumaya devam edeceksiniz” diye konuştu.

İçimdeki gizli kalmış şairi karşılıksız bir aşla tanıdım diyen TAZEOĞLU, “Küsmek nedir bilir misin, Seni içimden terk ediyorum, Acım geçmedi alıştım” adlı şiirlerini seslendirdi.

Program sonunda Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet KARACA, Şair Kahraman TAZEOĞLU’na üniversitemizin anmalığını takdim etti. Daha sonra TAZEOĞLU hayranlarına kitaplarını imzaladı.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ÜNİVERSİTE, ÖĞRENCİLERİ, AŞK, ŞİİRLERİ, GECESİ, DÜZENLEDİ, ,
Yorumlar
ğ bitiş -->
Haber Yazılımı