Haber Detayı
20 Mayıs 2020 - Çarşamba 18:13 Bu haber 285 kez okundu
 
ÜNLÜ TÜRK İŞLETMECİ DUBAİDE EĞLENCE SEKTÖRÜNÜN KRALI OLDU
Dubai, dünyanın en hızlı büyüyen yiyecek içecek ve eğlence endüstrisinden birine ev sahipliği yapıyor.
DÜNYA Haberi
ÜNLÜ TÜRK İŞLETMECİ DUBAİDE EĞLENCE SEKTÖRÜNÜN KRALI OLDU

Mert Türkmen  27 yaşında olmasına rağmen Dubaide 7 yıldır bu endüstrinin önemli bir parçası. Mert Türkmen 27 yaşında olup İstanbul da doğup büyük meslek hayatına İstanbul’un unlu isletmecilerden olan babasi Fahrettin Türkmen ‘in bebekteki restaurantın da henüz 15 yaşındayken Yiyecek-içecek sektörüne ilk adımını attı.. 

Mert Türkmen 27 yaşında olmasına rağmen dünyanın en iyi restaurantların da calisip deneyim kazanmış birisi ve böylelikle Dubaide ismini çokça duyuran bir isletmeci. Mert Türkmen’in çalıştığı restaurantlar sırasıyla Cipriani (Istanbul-Bodrum-Abudhabi) Robertos Restaurant Dubai, Scalini ve en son olarak The Galliard Dubainin isletmeciliğini yapmakta. 

Basarili Isletmeci, Küçük yaşlarda aile mesleği olan restaurantcılık da tanınmış olan Mert, mutfak sanatlarının ve kurumsal iş yaşamının bir karışımını içeren bir kariyer istediğini biliyordu. Şimdi rüya kariyeri gerçekleşti. Seyahat, moda ve yemek. 

Eğlence sektörünü bir tiyatroya benzeten Mert Türkmen “Enerji satıyoruz. Kimse işinden çıkıp, enerjisi düşük, mutsuz, problemleri olan, borca batmış, sıkıntıya düşmüş çalışanın olduğu negatif bir isletmeye gitmez. Bu sektör, biraz tiyatro sahnesi gibidir. Tiyatroda da sahneye çıkmadan önce oyuncu, o günkü dertlerini, acısını, kederini bir kenarda bırakır ve rolünü oynar. Bu yüzden içinde bulunduğumuz sektörde bunun farkında olup isini askla ve severek yapan profesyonel personel ile çalışmak  çok önemlidir”.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: ÜNLÜ, TÜRK, İŞLETMECİ, DUBAİDE, EĞLENCE, SEKTÖRÜNÜN, KRALI, OLDU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı