Haber Detayı
07 Mart 2016 - Pazartesi 13:02 Bu haber 2663 kez okundu
 
VALİ HASAN KÜRKLÜ’NÜN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI
Toplum ve aile hayatımızda çok önemli görevler üstlenen kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.
YAŞAM Haberi
VALİ HASAN KÜRKLÜ’NÜN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Burdur Valisi Hasan Kürklü yayınladığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajında; “ Günümüzde gelişmiş toplum olma şartlarından biri, kadına günlük ve toplumsal hayat içerisinde verilen önemden geçmektedir. Kadınların hayatın her alanında katılımcı, üretken ve eşit haklara sahip bireyler olarak toplumda kabul görmesi, bütün toplumlara düşen bir görevdir.

 

Kadınların haklarına geçmişten bu yana önem veren ülkemizde son zamanlarda kız çocuklarımızın eğitim görmeleri, kadınlarımızın sosyal alana katılımları sağlamak ve kadın haklarının geliştirilmesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

 

Bugün çok çeşitli alanlarda görev alarak ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sunan kadınların bulundukları yerlerde Türk Kadınını başarıyla temsil ettikleri görülmektedir. Bunun yanında Aile kurumunun da temeli olan kadın, anne olarak yetiştirdiği nesillerle, kültürümüz ve değerlerimizin yaşaması ve topluma iyi nesiller kazandırılması noktasında çok önemli bir görevi de üstlenmektedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günün'de, kadına şiddet başta olmak üzere, kadınların yaşadığı sıkıntıların son bulması temenni ediyor, insanı merkeze alan, önce insan diyebildiğimiz, kadın erkek ayrımcılığının olmadığı, sağlıklı mutlu bir hayat diliyorum.

 

 

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: VALİ, HASAN, KÜRKLÜ’NÜN, 8, MART, DÜNYA, KADINLAR, GÜNÜ, MESAJI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı