Haber Detayı
17 Mart 2020 - Salı 16:38 Bu haber 280 kez okundu
 
VALİ HASAN ŞILDAK; 18 MART ÇANAKKKALE ŞEHİTLERİ GÜNÜ MESAJI
Vali Hasan Şıldak’ın 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 105. Yıl Dönümü dolayısıyla yayınladığı mesaj
GÜNDEM Haberi
          VALİ HASAN ŞILDAK; 18 MART ÇANAKKKALE ŞEHİTLERİ GÜNÜ MESAJI

Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümünde, vatanımız için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum.

Devletimizi yok etmek, Milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı Çanakkale’de vermiş olduğumuz eşsiz mücadele; şanlı tarihimizin dönüm noktalarından, en anlamlı övünç kaynaklarından biri olarak, Anadolu toraklarına göz diken tüm dünya devletlerine karşı "Çanakkale Geçilmez" ismini tarihe altın harflerle yazdırdığımız
en büyük destanın adıdır.

Hiç şüphesiz ki, Anadolu’yu yurt edindiğimiz günden bu günlere kadar, tarihimizin her döneminde Milletimiz, Vatanımız ve Bayrağımız için canını feda etmekten kaçınmayan Aziz Şehitlerimiz bu günlerimizin asıl sahipleridir.

Bu topraklarda varlığını sürdüren bize düşen en büyük görev, kahraman ecdadımızdan, aziz şehitlerimizden bize miras olan vatanımıza birlik beraberlik içerisinde sahip çıkmaktır.

Bu duygularla, başta Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Aziz Şehitlerimizi, bütün kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , VALİ, HASAN, ŞILDAK;, 18, MART, ÇANAKKKALE, ŞEHİTLERİ, GÜNÜ, MESAJI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı