Haber Detayı
27 Temmuz 2019 - Cumartesi 12:25 Bu haber 2183 kez okundu
 
VALİ ŞILDAK KUNDURACI ESNAFININ SORUNLARINI DİNLEDİ
Burdur valisi Hasan Şıldak Burdur Pazar camii altında zor şartlar altında bölgenin ihtiyacını karşılayan kunduracı esnafının sorunlarını dinlemek için ziyaret etti.
EKONOMİ Haberi
            VALİ ŞILDAK KUNDURACI ESNAFININ SORUNLARINI DİNLEDİ

Vali Hasan Şıldak, Pazar camii altında faaliyet gösteren Kunduracılar Çarşısı Esnafına ziyarette bulunarak , sorunlarını tespit ederek yerinde dinledi. Cuma Namazının ardından gerçekleşen ziyarette, esnafla sohbet eden Vali Hasan Şıldak, ekonomik olarak güç şartlar altında işini yapan ve kendi imkanları ile ayakkabı yaparak satma devrinin bittiğini belirten esnaflar. Bizler de fabrika malı satıyoruz. Burada esnafların içinde bir iki kişi zor şartlara rağmen sipariş üzerine ayakkabı üretimi yapan esnafımızın haricindeki esnaflar ayakkabı üretim merkezlerinin mallarını satarak geçimini sağlamaktadırlar.  

Fırsat buldukça esnaflarımıza ziyaret gerçekleştirdiğini belirten Vali Şıldak, konseptin değiştiğini artık yükte hafif pahada ağır minyatür el sanatlarına yönelmelerini ve bunun içinde valilik olarak Burdur için yaptıkları ve yapacak oldukları projeleri esnafımıza anlatıp bu konuda fikir alış verişinde bulunduklarını ifade etti.artık eskisi gibi değil gerek yurt içi gerek yurt dışından bölgenin değerlerini öğrenmek buradan küçük el sanatları da dahil işine yarayan veya hediyelik eşya cinsinden bir şeyleri siz küçük esnaf tarafından üretilmesini istiyorum bunu pazarlayacak esnafın yanında unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını da tekrar bölgemize kazandırmak istiyoruz.  

Ziyareti sırasında ayakkabı ustalarının ve esnafın istek ve taleplerini dinleyen Vali Şıldak, işleriyle ilgili bilgi aldı. Devletin kapısının her zaman kendilerine açık olduğunu belirterek, bütün kurumlarımızla birlikte Burdur için, bütün vatandaşlarımız için hizmet üretmek için çalıştıklarını vurguladı.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , VALİ, ŞILDAK, KUNDURACI, ESNAFININ, SORUNLARINI, DİNLEDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı