Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 11:58 Bu haber 1156 kez okundu
 
VATANDAŞIN TEMEL İHTİYAÇ MADDESİ UN’A DA HİLE KARIŞTIRDILAR
Burdur İl Jandarma Komutanlığı, ekipleri böceklenmiş ekmeklik unları Çeltikçi ilçesine getirerek elemek suretiyle çuvallayarak piyasaya süren şebekeyi yakaladı.
ASAYİŞ Haberi
VATANDAŞIN TEMEL İHTİYAÇ MADDESİ UN’A DA HİLE KARIŞTIRDILAR

Suç ve suçlularla mücadele kapsamında Burdur İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen çalışmada; Çeltikçi ilçesi Bağsaray Köyünde M.S. isimli şahsın Isparta ilinde fırıncılık yapan A.G. isimli şahıstan almış olduğu son tüketim tarihleri geçmiş ve böceklenmiş ekmeklik unları Çeltikçi ilçesine getirerek elemek suretiyle çuvallayarak piyasaya süreceği bilgisi alınmıştır. 

Alınan bilgi üzerine Jandarma ekipleri tarafından başlatılan operasyonda, M.S., A.G. ve A.B. isimli şahıslar nakliyede kullandıkları araç ile birlikte Bağsaray Köyü dışındaki boş arazide bölgeye kurmuş oldukları un eleme makinesi ile eleme yaparak eledikleri unları yeni çuvallar içerisine koydukları ve bir kısmının ağızlarını diktikleri esnada suçüstü yakalanmışlardır. Bölgede yapılan inceleme ve araştırmada, araç içerisinde ve eleme yapılan alanda (66) çuval içerisinde 3300 kg ekmeklik un, (2) adet sanayi tipi un eleme makinesi, (1) adet çuval dikme makinesi ve (1) adet elektronik baskül ele geçirilmiştir.  

Ele geçirilen unlar imha edilmek üzere İlçe Gıda ve Tarım Müdürlüğüne teslim edilmiş, (2) adet sanayi tipi un eleme makinesine, (1) adet çuval dikme makinesine ve (1) adet elektronik basküle el konulmuştur.

Olay ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcısının talimatları doğrultusunda adli ve idari tahkikata başlanmıştır.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: VATANDAŞIN, TEMEL, İHTİYAÇ, MADDESİ, UN’A, DA, HİLE, KARIŞTIRDILAR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı