Yazı Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 07:59 Bu yazı 55 kez okundu
 
MUTLAKA TAMAMINI OKUYUN VE DÜŞÜNÜN
ANONİM YAZI
 
 

* İslam denince : NAMAZ, ORUÇ, HAC, BAŞ ÖRTÜSÜ ve İÇKİ v.s. den ibaret, Hak yiyenlerin , sol el ile yemek yiyenler kadar dikkat çekmediği ülkedir Bu Ülke..
* Ne söylediğini anlamadan, kılınan namazın ısrarla teşvik edildiği “ asıl sarhoşluğun ” kol gezdiği bir toplumdur Bu Toplum.. ( Nisa - 43)
* Kişi başı 100 - 150 TL ödeyerek 5 - 7 yıldızlı otellerde oruç açanlar, 15 TL fitre verirken eli titreyen, Allah ’ı kimseye kaptırmayan lar ın toplumudur.. Bu Toplum..
* 30 gün aynı konforla oruç tuttuğunu sanıp, 365 gün “ doğal oruçluları ( aç ’ ları ) ” fark edemeyenlerin kol gezdiği ülkedir Bu Ülke..
* “ Kadına dokununca abdest bozulur ” diye çığlık atan, “ kamu hakkının gaspı na ” gıkı çıkmayan ( ! ) ( hatırı sayılır ) profesörlerin din anlattığı toplumdur bu toplum..
* “ İnsan ama bizden değil diyerek '' yok sayanların..
Allah ve Kur'an adına ; el ele “ başörtüsü ” zinciri nümayişlerinde ikbal ve istikballerini çöpe atanların ülkesidir. Bu Ülke..
* 7- 8 kişi ile abdest alan, bir vakti, bir - kaç kere kılan siyasetçiler ve korumalarının ayakkabılarına bekçiliğini ; onun namazından mahrum etme pahasına “ mum diktiren ” lider - bürokrat ve efendilerin olduğu bir toplumdur Bu Toplum..
* “ Kur'an a abdestsiz dokunulmaz diyerek ,esip savuranların, abdestli iken Kur'an hükümlerini çiğneyerek, dayattıkları bir toplumdur ” Bu Toplum..
* Hacca gittiklerinde görmedikleri şeytanı taşlayanların ; gördükleri şeytanı kutsadıkları bir toplumdur.
İlaveten ; “ Hacı oldum - günahlarımdan arındım ” diye de Müslümanlığı kimseye hak görmeyen en makbul İslam algısının yerleşik te olduğu bir toplumdur. Bu Toplum..
* “ Ebucehil, Ebuleheb ve Peygamber in ” müşterek giydiği coğrafya kıyafetini ; “ İslami kıyafet hatta Müslümanlığın olmazsa olmazı ” dedirten bir Müslüman algısının sel olduğu bir toplumdur Bu Toplum..
* Molla ve post Müslümanlarca ; Peygamberin ( sav ) İDRAKİNİN unutturulduğu ve en büyük mirası olan AKLI, KIL ’ ı ile örtüldüğü bir toplumdur. Bu Toplum...
* Şeyh ’ i ya da efendisi ile Peygamberi, Peygamber ile Allah ’ ı yarıştıranların ” yarıştığı bir Müslüman alemidir Bu Alem..
* Allah ’ ın Kitabı baş tan sona barım, barım bağırarak ( Fussulet 10 ve daha bir çok ayet ) “ paylaşın hükmü ” Müslüman zengini ; ( Eğer dileseydi onlara da verirdi, Allah'ın doyuracağı kimseleri biz mi doyuracağız )dedirterek çıldırttığı “ eşitsizliklerin kadere yüklendiği karunların ” toplumudur günün Müslüman toplumu..
__İşte bu din üzerinden geçimini sağlayanlara Allah ; sahtekâr ( Sâd - 86) diyor.
“ De ki, buna karşılık olarak sizden bir ücret istemiyorum. Ben bir sahtekar değilim ”..
__İşte bu sapkın algıdır ; şeytanı bile mahcup edecek bir hamle ile “ devlet benim ( ! ) ben devletim ( ! ) benim için bu haktır ( ! ) ” dedirten..
__Hulasa ;
Bu dinin insan için ve evrensel değerlerle, sosyolojik öncelikli gelmiş olmasına rağmen insanı “ merkezden ve herkes den” uzak kılan (!)
Evrensel ve sosyolojik ana dalları budanmış ;
“ egemen - saltanat ve erk ’ in ve mülk ’ ün ” merkeze konulduğu (!)
Devlet in zenginler kulübüne..
Din ’ in, zengin eğlencesine, “ umre turları ” şarlatan serüvenine dönüştüğü..
Camaatler in din marifetiyle zenginliği el ’ e geçirip Karunlaştığı ..
Camilerin zenginleri seviyor olduğu..
Zengin ile fakirin ezanı farklı okunduğu..
Camiler devlet tapınağına ve beyin yıkama merkezlerine dönüştüğü..
Din ’ in cenaze namazı ve Kandil Gecesi ekseni nde algılandığı..
Cennet in " HURİ - GILMAN ' la " tanımlandığı (!)..
İslamın “ 5 vakit namaz - 1/40 zekat ve hac’dan ibaret sayıldığı ” bir anlayışın hakim ve yaygın olduğu Bir toplum..
Dahası “ din siyaset ile, siyaset te din ile ” yaftalanarak insanlığın başına bela edilmiş bir MÜSLÜMAN ALEM...
__Bu tabloya göre Dini ; din adamlarından öğrenme dönemi gerilerde kalmıştır. Bu bilgi çağında en net örneği merhum ALİYA ’ dır ona rahmet - minnet ve şükranlarımla..
Şu söz onundur ; “ Din hurafeleri yok etmezse, hurafeler dini yok eder ”
İlaveten insanlığı da yok eder vesselam.

 
Etiketler: MUTLAKA, TAMAMINI, OKUYUN, VE, DÜŞÜNÜN,
Yorumlar
Haber Yazılımı