Haber Detayı
14 Ekim 2021 - Perşembe 13:24 Bu haber 962 kez okundu
 
BAŞKAN ÜNAL: BUCAK’A ANKARA’DAN MÜJDE PAKETİYLE DÖNÜYOR
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Oğuz ile gittiği Ankara’dan büyük müjdelerle dönüyor.
GÜNDEM Haberi
BAŞKAN ÜNAL: BUCAK’A ANKARA’DAN MÜJDE PAKETİYLE DÖNÜYOR

Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’un organizasyonu ile Cumhur İttifakı belediyelerinin katılımıyla gerçekleşen Ankara programında Bucak Belediyesi bol kazanımlı bir Ankara ziyareti gerçekleştirdi.

Ziyaret ile ilgili açıklamada bulunan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Milletvekillerimizin organizasyonu ile gerçekleştirildiğimiz Ankara yatırım turumuzda, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından Sıfır Atık Projesi için 750 bin TL hibe, 2022 yılında Üst Yapı ve Asfalt çalışmalarında kullanılmak üzere 1 Milyon TL hibe, Burdur Belediyeler Birliğimize sıkıştırmalı treyler ve çekici için 2 Milyon Tl hibe aldık. Bunun yanında Bakanlığımız Çukur ve Cami Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi için ön hazırlık çalışması başlatacak.  Atıl durumda olan Konak Mahallesindeki Fetöya ait yurdunun belediyemize tahsisini sağladık. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Fatih Dönmez ile yaptığımız görüşmede, Bucak-Çeltikçi arası orta refüj aydınlatması ve sokak genişletmelerinde ortada kalan aydınlatma direklerin kaldırılması için proje çalışması yapılması planlandı. Karayolları Genel Müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmede “Çevre yolu projemiz tamamlanarak, Genel Müdürlüğümüze iletilmiş durumda. 2022 yatırım projesine alınması için çaba gösteriliyor. Sağlık Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler sonucu eski devlet hastanesinin yeri kentsel dönüşüm programına alınarak yıkımı gerçekleştirilecek. Bu alanın belediyemize tahsisi için çalışıyoruz. Bunun yanında belediyemize bir adet ambulans kazandırmak için görüşmeler gerçekleştirdik. Tüm bu yatırımların kazandırılmasında ve kazandırılacak olmasında Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum Beyefendiye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sayın Fatih Dönmez Beyfendiye, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca Beyfendiye, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na, tüm bu kazanımların organizatörleri ve Ankara mücadelesini yapan Burdur Milletvekillerimiz Sayın Bayram Özçelik Beyefendiye ve Yasin Uğur Beyefendiye, İl Başkanımız Volkan Mengi’ye, İlçe Başkanımız Mustafa Oğuz’a ve emeği geçen herkese Şahsım, Belediyem ve Bucaklı hemşerilerim adına sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Saygılarımla.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: BAŞKAN, ÜNAL:, BUCAK’A, ANKARA’DAN, MÜJDE, PAKETİYLE, DÖNÜYOR, , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı