Haber Detayı
29 Temmuz 2021 - Perşembe 12:19 Bu haber 1295 kez okundu
 
BÖLGENİN EN BÜYÜK ORMAN YANGINI İÇİN TAKVİYE EKİP
Antalya'nın Manavgat ilçesinde, 4 ayrı noktada orman yangını çıktı. Bölgenin en büyük orman yangını için Burdur’dan takviye ekip yola çıktı.
YAŞAM Haberi
     BÖLGENİN EN BÜYÜK ORMAN YANGINI İÇİN TAKVİYE EKİP

 Komşu İl Antalya'nın Manavgat ilçesinde, 4 ayrı noktada iki gündür süren halen söndürme çalışmaları sürdürülen orman yangını çıktı. Bölge illerinden destek için orman yangın bölgesine giden ekiplere destek için yola çıkan itfaiye ekipleri yola çıkmaktadır. Havadan ve karadan müdahalenin sürdüğü yangın bölgesinde alevler, yerleşim yerleri ve tarım alanlarına da sıçradı.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yaptığı açıklamada Komşu ilimizde Manavgat ilçesinde çıkan orman yangını yerleşim bölgelerini ve ekili alanlar için tehdit eder hale gelmiştir yangının kontrol altına alınması ve bir an önce söndürme çalışmalarına geçilmesi için “İtfaiye Ekiplerimiz Manavgat’ta yangın söndürme çalışmalarına destek vermeye devam ediyor. Bugün de takviye olarak 1 adet çok maksatlı İtfaiye aracı, 18 tonluk Arazöz ve 6 personelimiz aracımız yola çıktı. Dört ayrı noktada başlamış olan yangının bir an önce söndürülebilmesini diliyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , BÖLGENİN, EN, BÜYÜK, ORMAN, YANGINI, İÇİN, TAKVİYE, EKİP, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı