Haber Detayı
23 Temmuz 2021 - Cuma 14:19 Bu haber 859 kez okundu
 
BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ERCENGİZ’İN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in sansürün kaldırılışının 112 yılı ve 24 Temmuz Basın Bayramı mesajı
GÜNDEM Haberi
                   BURDUR BELEDİYE BAŞKANI ERCENGİZ’İN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

Başkan Ercengiz, 24 Temmuz 1908 yılında basından sansürün kaldırılmasıyla gazeteler ilk kez sansürsüz olarak yayınlanmaya başlamış ve 113 yıldır basınımız çağdaş, demokratik, hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olmuştur.

Halkımıza doğru haber alma imkanı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir.

Kamu yönetimi ve vatandaşlarımız arasındaki ilişkilerde önemli bir görev üstlenen basınımızın, vatandaşlarımızın gözü, kulağı ve sesi olarak, onların doğru bilgilendirilmesi ve haber alma haklarının en iyi şekilde gerçekleşmesi için ortaya koyacakları çalışmalar büyük önem arz etmektedir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, “Basın, Milletin müşterek sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır.

Bu vesileyle, bıkmadan, usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BURDUR, BELEDİYE, BAŞKANI, ERCENGİZ’İN, 24, TEMMUZ, BASIN, BAYRAMI, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı