Haber Detayı
23 Temmuz 2021 - Cuma 12:14 Bu haber 1314 kez okundu
 
BURDUR VALİSİ ALİ ARSLANTAŞ’IN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI.
Burdur Valisi Ali Arslantaş 24 Temmuz , sansürün kaldırılışının 112 yılı ve basın bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayarak basın çalışanlarının bayramını kutladı.
GÜNDEM Haberi
             BURDUR VALİSİ ALİ ARSLANTAŞ’IN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI.

Vali Arslantaş, Tarafsız ve doğru habercilik ilkesiyle, toplumun gören gözü, işiten kulağı, söz söyleyen dili olarak, kar kış, sıcak soğuk, demeden gecesini gündüzüne katarak çalışan gazeteci arkadaşlarımızın "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını" kutluyorum.

Ülkemizde basın tarihinin en önemli olaylarından birisi olarak kabul edilen sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz 1908 tarihi, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Önemli, aynı zamanda sorumluluğu olan bir mesleği büyük bir özveriyle yürütmeye çalışan Basın mensupları,  Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarının başında gelmektedir.
 
Bu doğrultuda İlimizde birlikte mesai yaptığımız basın mensubu arkadaşlarımızın, başta doğruluk, tarafsızlık olmak üzere, basın ahlak ilkeleri ve toplumsal faydayı gözeterek, sorumlu yayıncılık ilkesiyle yapacakları haberlerin, İlimizin her alanda gelişimine yönelik pozitif katkı sağlamaya devam edeceğine yürekten inanıyorum.
 
Bu duygu ve düşünceler içerisinde fedakârca mesleklerini icra etmeye çalışan basın mensubu arkadaşlarımızın “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını” kutluyor, aileleri ile birlikte sağlık içerisinde, mutlu, huzurlu yarınlar diliyorum." dedi.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BURDUR, VALİSİ, ALİ, ARSLANTAŞ’IN, 24, TEMMUZ, BASIN, BAYRAMI, MESAJI., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı