Haber Detayı
15 Haziran 2021 - Salı 08:42 Bu haber 809 kez okundu
 
BUTSO BAŞKANI KEYİK’TEN BURDUR FUARINA DAVET
. BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Keyik, Burdur Kapalı Pazar Yeri’nde yapılacak fuarın, üreticiler için bir anahtar görevi göreceğini belirterek Burdur ve bölgenin ufkunu açacağını belirtti
EKONOMİ Haberi
                     BUTSO BAŞKANI KEYİK’TEN BURDUR FUARINA DAVET

Teke Yöresi 6. Canlı Hayvan, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı, Burdur’a damga vuracak. Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik “Bu yılki fuarın tarım ve hayvancılıkta üreticilerimiz için bir ayna olacağına, çiftçilerimizin kısa ve orta vadeli planlarında da kilometre taşı görevini üstleneceğine inanıyoruz” dedi.
 
GL Platform Fuarcılık tarafından düzenlenecek Teke Yöresi 6. Canlı Hayvan, Hayvancılık, Tarım Teknolojileri ve Yem Fuarı bu yıl 1-4 Temmuz 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.  BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Keyik, Burdur Kapalı Pazar Yeri’nde yapılacak fuarın, üreticiler için bir anahtar görevi göreceğini belirterek “Üyelerimiz, esnaflarımız ve vatandaşlarımız başta olmak üzere tarım ve hayvancılık sektörünün tüm bileşenlerini fuar alanımıza bekliyoruz. Tüm zorluklara rağmen bu yıl da bize bu imkanı sunan GL Platform Fuarcılığa da teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 
“YOL GÖSTERİCİ OLACAK”
Keyik şöyle devam etti: 
“Fuarımız; verimlilik, yenilikçilik ve marka tanınırlığını artırmak, koordinasyon, girişimcilik, e-ticaret, kooperatifçilik, eko turizm, stratejik pazarlar, firma ve kurumların imajının güçlenmesi, uzmanlaşma, geniş bir hedef kitleye tek seferde ulaşmak, rekabet gücünün artırılması, üretimde çeşitlilik, güdümlü projeler, lojistik, üretim altyapılarının güçlendirilmesi, müşteri portföyünün genişletilmesi, pazar payını artırmak, alternatif pazarlar, alternatif enerji, sorumluluk, proje kültürü ve sürdürülebilirliğin geniş tabanlara yayılması, tarım ve yatırım sahalarına yön gösterilmesi için bir yol haritası olacak” 
 
FUARA SAHİP ÇIKIN
Başladığı ilk yıldan beri destekledikleri fuarın yıldan yıla büyüdüğünü görmekten büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Keyik “Burdur bu yıl fuarına her zamankinden daha fazla sahip çıkmalı” dedi. Keyik, Burdur’daki Oda ve Birliklerin, Kooperatiflerin, resmi kurumların ve üniversitenin bu fuarda ev sahibi olduğunu vurgulayarak “Hepimiz el ele vererek covid-19 sürecinden sonra tarım ve hayvancılıktaki gayretlerimizin, kullandığımız modern tekniklerin ve üretim gücümüzün sergileneceği bu fuarı ticari bir fırsata çevirmeliyiz” diye konuştu.
 
BÜYÜK MESAFE KAT EDİLDİ 
Fuarın sosyokültürel ve sosyoekonomik açılardan büyük önem taşıdığını belirten Keyik “Fuarımız kolaylaştırıcı metotları ve işgücünü azaltacak ekipmanları üreticilerle buluşturacak, Teke Yöresi’nin büyükbaş hayvancılıkta olduğu kadar küçükbaş hayvancılıkta da kat ettiği mesafenin görülmesine vesile olacaktır” dedi. 
 
ÜRETİCİLERE ÇAĞRI
Üreticilerin bu fuarda kesinlikle yer alması gerektiğine dikkat çeken Keyik “Fuara katılan ticari işletmelerin marka değerlerinin perçinleneceği ve yerel işletmelerin prestij kazanacağı fuarımızın üreticilerimize ekonomik katkılar ve ivme sağlayacağını öngörüyoruz” dedi. Ayrıca Keyik, profesyonel ziyaretçiye açık fuarda, pandemi nedeniyle  temizlik, maske ve sosyal mesafeye büyük hassasiyet gösterileceğini belirterek, katılımcıların bu konuda endişe duymasına mahal verilmeyeceğini belirtti.

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , BUTSO, BAŞKANI, KEYİK’TEN, BURDUR, FUARINA, DAVET, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı