Haber Detayı
15 Ağustos 2021 - Pazar 11:21 Bu haber 1176 kez okundu
 
HAYVANCILIK DA DİJİTAL TEKNOLOJİLER MERKEZİ SEKTÖRÜN İHTİYAÇLARINI YERİNDE TESPİT EDİYOR
Hayvancılık Sektöründe Dijital Teknolojiler konusunda stratejik yol haritasını belirlemek amacıyla sektör temsilcileriyle bir araya geldiler
TEKNOLOJİ Haberi
 HAYVANCILIK DA DİJİTAL TEKNOLOJİLER MERKEZİ SEKTÖRÜN İHTİYAÇLARINI YERİNDE TESPİT EDİYOR

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) koordinatörlüğünde Hacettepe ve Kırklareli Üniversitesi ile ortak kurulan Hayvancılık Sektöründe Dijital Teknolojiler Ortak Uygulama ve Araştırma Merkezi İstanbul ve Bursa’da bulunan firma ve fabrikalarda incelemelerde bulundu.

Üniversite -Sanayi İşbirliği kapsamında odaklanacağı çalışmaları ve merkezin stratejik yol haritasını belirlemek amacıyla sektörün öncü firmaları olan Kurtsan Tarım ve Sağım Sistemleri Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kurt ve Satış Sorumlusu Çağım Durmayüksel ile İstanbul'da, Sezer Sağım ve Tarım Teknolojileri Yönetim Kurulu Üyesi Nafiz Sezer, Satış ve Pazarlama Müdürü Serkan Karaca ve Elektronik Mühendisi Samet Bıçaklar ile Bursa'da bulunan fabrikalarında yüz yüze görüşme gerçekleştiren merkez temsilcileri sektör-üniversite işbirliği hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

MAKÜ’den Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner ve Hayvancılık Sektöründe Dijital Teknolojiler Ortak UAM Müdürü Doç. Dr. İsmail Kırbaş’ın katıldığı görüşmelerde sektörün problemleri, ihtiyaçları ve üretim teknolojileri konularında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Görüşmeler sonucunda üniversite sanayi-işbirliği kapsamında gerçekleştirilecek ortak projeler değerlendirildi ve MAKÜ koordinatörlüğünde sektörün tüm paydaşlarının katılacağı bir çalıştay düzenlenmesinin gerekliliği konusunda fikir birliğine varıldı

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , HAYVANCILIK, DA, DİJİTAL, TEKNOLOJİLER, MERKEZİ, SEKTÖRÜN, İHTİYAÇLARINI, YERİNDE, TESPİT, EDİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı