Haber Detayı
12 Nisan 2021 - Pazartesi 14:36 Bu haber 992 kez okundu
 
İŞ-KUR PARAKENDE SEKTÖRÜNE İŞGÜCÜ YETİRTİRMEYE DEVAM EDİYOR
Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Özel Sektör kuruluşu ile imzalanan protokol ile 12 kişi İşbaşı Eğitim Programı kapsamında şubelerde işe başlayacak.
YAŞAM Haberi
        İŞ-KUR PARAKENDE SEKTÖRÜNE İŞGÜCÜ YETİRTİRMEYE DEVAM EDİYOR

Perakandecilik alanında ihtiyaç duyulan iş gücünün sektöre kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen programlardan 2021 yılında 116 kişi faydalandı.

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Burdur Ege Şok Gıda ve İth. Mad. Ltd. Şti. arasında imzalanan İstihdam Garantili İşbaşı Eğitim Protokolü ile 12 kişi "Reyon Görevlisi" mesleğinde çalışacak.

İŞKUR olarak, katılımcıya günlük 108,68 TL cep harçlığı, iş kazası ve meslek hastalığı sigorta primi ile genel sağlık sigortası prim giderleri ödenmekte olduğunu belirten İl Müdürü Yunus Emre AKALIN, İstihdam Garantili İşbaşı Eğitim Protokolü ile 12 vatandaşımız "Reyon Görevlisi" mesleğinde 08 Nisan da işe başladıklarını söyledi.

İŞKUR İl Müdürü AKALIN, "Yapacağımız 12 kişilik istihdamla işsizlerin iş sahibi olması ve iş hayatına girişleri bizleri mutlu etmektedir. İşbaşı Eğitim Programının, işsizlik oranının azaltılması amacıyla sağlanan önemli bir istihdam programı olduğunu ve bu programdan faydalanmak isteyen işverenleri İŞKUR’a bekliyoruz.” dedi. Yaptığımız piyasa araştırması ve işyeri ziyaretleri ile program ve projelerimiz tanıtılıp, istihdama olan katkımız devam edecektir" dedi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , İŞ-KUR, PARAKENDE, SEKTÖRÜNE, İŞGÜCÜ, YETİRTİRMEYE, DEVAM, EDİYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı